05:15

Pontul zilei la Euro 2020: Cehia vs Danemarca - Marile surprize si golurile marcate

Dupa ce Spania si Italia au facut deja pasul in semifinale, Cehia si Danemarca doua dintre surprizele placute de la Euro 2020) se vor lupta pentru a ajunge in penultimul act. Duelul de la Baku va incepe la ora 19:00. continuă pe Hotnews

Pontul zilei la Euro 2020: incep sferturile - Elvetia vs Spania Repriza a doua si teava cu goluri

Sferturile de la Euro 2020 incep in forta cu duelul dintre Elvetia si Spania. La Sankt Petersburg, cele doua nationale vor incerca sa-si puna in evidenta planul ofensiv, iar oboseala ar putea juca un factor foarte important.

Cehia Danemarca, un sfert de finala deschis oricarui rezultat

Stadionul Olimpic din Baku isi ia adio de la EURO 2020 cu sfertul de finala dintre Cehia Danemarca, un meci putin anticipat inainte de startul competitiei.

Pontul zilei la Euro 2020: Belgia vs Italia - Cota impresionanta la scor corect

Belgia vs Italia este, cel putin la nivel de afis, unul dintre cele mai interesante dueluri din sferturile Euro 2020. Era normal ca si variantele de pariere sa fie pe masura. Meciul de la Munchen vineri, ora 22:00) ofera un adevarat regal pentru cei pasionati de cote.

Selectionerul Angliei explica cum a eliminat-o pe Germania de la Euro 2020

Gareth Southgate este omul momentului in Regat, selectionerul Angliei reusind sa o trimita acasa pe Germania de la Euro 2020, una dintre marile rivale fotbalistice 2-0, optimi, meci jucat pe Wembley).

Imaginea zilei: Gianluigi Donnarumma, tradarea si cei 20 de euro

Fanii lui AC Milan nu l-au iertat pe Gianluigi Donnarumma, dupa ce italianul a ales banii PSG-ului in locul prelungirii contractului cu rossonerii. inaintea partidei cu Belgia din sferturile Euro 2020, un suporter i-a intins o bancnota de 20 de euro portarului care se afla la incalzire.

Asa am trait Cehia - Danemarca 1-2

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Cehia - Danemarca, partida programata sambata seara de la 19:00 in sferturile de finala ale EURO 2020.

Euro 2020, sferturi. Danemarca a invins Cehia si e in semifinale. Ultima data cand a ajuns in aceasta etapa,a castigat trofeul

Reprezentativa Danemarcei s-a calificat, sambata, in semifinalele Campionatului European de fotbal, trecand in sferturile de finala de selectionata Cehiei, scor 2-1, pe Stadionul Olimpic din Baku. Ultima data cand nordicii au ajuns pana in semifinale, in 1992, au castigat si trofeul.

Pontul zilei la Euro 2020: Ucraina vs Anglia - Culoarul excelent al britanicilor si cum poate Zinchenko sa-i imbogateasca pe pariori

Cartile par facute sa o faca fericita pe Anglia, singura mare nationala din Europa care n-are in palmares titlul continental. Mai trebuie doar ca si nationala Albionului sa stie sa profite de culoarul pana in finala.

Danemarca ajunge in semifinale la EURO 2020

Echipa Danemarcei s-a calificat, sambata, in semifinalele EURO 2020, dupa ce a invins Cehia, cu 2-1, intr-un meci disputat la Baku, in Azerbaidjan.

FOTO Elina Svitolina, suporterul de lux al Ucrainei la Euro 2020

Ucraina este una dintre marile surprize de la Euro 2020, trupa pregatita de Andriy Shevchenko bifand calificarea in sferturi. Formatia galben-albastra a avut un suporter de lux din fata televizorului la meciul cu Suedia castigat cu 2-1): Elina Svitolina.

actualitate, 05:15