09:15

Robben duce Liga Campionilor lui Bayern

Bayern Munchen s-a impus cu 2-1 in finala Ligii Campionilor disputata la Londra cu Borussia Dortmund. Dupa o prima repriza dominata de Borussia, Bayern a deschis scorul in repriza a doua prin Mandzukic, Gundogan a egalat din penalty, dar Robben a adus trofeul la Munchen cu golul marcat in minutul 89. continuă pe Online Sport

Castigatoarea Europa League va juca in Liga Campionilor, incepand cu sezonul 2015/16

Comitetul Executiv al UEFA a acceptat ca echipa care castiga Europa League sa aiba automat dreptul de a participa in Liga Campionilor in sezonul urmator, informeaza marca. com, citata de Mediafax. Decizia.

UEFA: Castigatoarea Ligii Europa va evolua in Liga Campionilor

Comitetul Executiv al UEFA a aprobat, miercuri, ca echipa care va castiga Liga Europa, incepand cu sezonul 2015/2016, sa evolueze in urmatorul sezon al Ligii Campionilor. Propunerea i-a apartinut presedintelui.

Din 2015-2016, castigatoarea Ligii Europa va evolua in sezonul urmator in Liga Campionilor

Miercuri si joi au loc la Londra mai multe intalniri ale Comitetului Executiv al UEFA, iar pe agenda se afla si nominalizarea gazdelor finalei Ligii Campionilor si a Ligii Europa din 2015. Printre primele decizii s-a aflat si una extrem de interesanta.

actualitate, 09:15