00:07

Romania, egal chinuit cu Israel in preliminariile EURO 2024 Elvetia, pas gresit in Kosovo

B1 TV B1 TV,

Romania a terminat la egalitate cu Israel 1-1), sambata seara, pe Arena Nationala, in a cincea etapa a grupelor pentru calificarea la EURO 2024. Tricolorii au inceput partida prudent, dar au punctat primii, in minutul 27, cand Denis Alibec a speculat o minge respinsa gresit de portarul israelian. Oaspetii au egalat in a doua repriza, in minutul 53, prin golul inscris de Gloukh cu un sut din marginea careului. continuă pe B1 TV

Romania, remiza chinuita cu Israel in preliminariile EURO 2024

Nationala Romaniei a remizat cu reprezentativa Israelului, scor 1-1, in Grupa I de calificare la Campionatul European din 2024. Tricolorii au deschis scorul prin Alibec 27), dar oaspetii au egalat prin Gloukh 53) si doar bara nimerita de acelasi jucator si Horatiu Moldovan a intervenit la sutul lui Solomon 89) au facut ca selectionata lui Edi Iordanescu sa obtina un punct pe Arena Nationala.