15:30

CM Rugby: Noua Zeelanda, adversara Angliei din semifinale, dupa ce a invins categoric Irlanda (46-14)

Nationala de rugby a Noii Zeelande, campioana mondiala en titre, a invins sambata cu un categoric 46-14 22-0) reprezentativa Irlandei, in sferturile Cupei Mondiale din Japonia, intr-o partida disputata la Tokyo, si s-a calificat in semifinale unde va intalni Anglia. continuă pe Hotnews

Noua Zeelanda trece de Irlanda in sferturile Cupei Mondiale

Cunoastem prima semifinala la Cupa Mondiala de rugby din Japonia dupa ce Noua Zeelanda a invins Irlanda in al doilea sfert de finala programat sambata.

Rugby: Noua Zeelanda invinge Irlanda si se califica in semifinalele Cupei Mondiale

Reprezentativa Noii Zeelande a invins, sambata, la Tokyo, cu scorul de 46-14, selectionata Irlandei,.

VIDEO CM Rugby: Anglia s-a calificat in semifinale dupa ce a invins Australia, scor 40-16

Nationala de rugby a Angliei s-a calificat sambata in semifinalele Cupei Mondiale 2019 din Japonia dupa ce a invins in sferturi reprezentativa Australiei, vicecampioana mondiala, cu scorul de 40-16 17-9), intr-o partida desfasurata la Oita.

Noua Zeelanda va introduce patrule cu cadre de politie inarmatein urma evenimentelor din data de 15 martie, de la Christchurch, mediul in care operam s-a schimbat

Oficialii din Noua Zeelanda au anuntat ca unitati formate din politisti inarmati vor patrula unele zone ale tarii, o masura din cadrul unui proiect pilot, formulat ca raspuns la ingrijorarile crescute legate de securitate, provocate de atacul de la Christchurch, din martie, in urma caruia au murit 51 de persoane, scrie The Guardian.

actualitate, 15:30