16:45

Semifinale Cupa Ligii: Steaua a demolat-o pe Astra, cu noul logo pe piept

România Liberă România Liberă,

FC Steaua a invins, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 2-0), Astra Giurgiu, in prima mansa a semifinalelor Cupei Ligii Adeplast. Stelistii au evoluat pentru prima data, intr-un meci oficial, cu sigla noua. continuă pe România Liberă

LIVE Cupa Ligii, Steaua - Astra Giurgiu (19:00)

Steaua si Astra Giurgiu se infrunta, miercuri seara de la 19:00, in Ghencea in cea de-a doua semifinala a Cupei Ligii. Pentru Steaua este primul meci oficial cu noua sigla si titulatura FCSB, una impotriva careia suporterii protesteaza prin neprezenta la stadion.

Cupa Ligii: Steaua invinge Astra cu 3-0 si este cu un pas in finala

Steaua Bucuresti a invins pe teren propriu Astra Giurgiu cu scorul de 3-0, in prima mansa a semifinalelor Cupei Ligii. Cristi Tanase a deschis scorul in minutul 4, Tucudean a marcat primul gol intr-un meci oficial pentru ros-albastrii in minutul 33, iar Rusescu a inchis tabela in minutul 86.

Steaua invinge autoritar Astra Giurgiu in semifinalele Cupei Ligii

Steaua s-a impus cu 3-0 2-0) in fata celor de la Astra Giurgiu, miercuri seara, in prima mansa a semifinalelor Cupei Ligii. A fost un meci la discretia formatiei din Ghencea, care a aratat o pofta formidabila de fotbal. Nu acelasi lucru se poate spune despre giurgiuveni, care au aratat ca inca sunt cel putin cu gandul in vacanta de iarna.

Steaua castiga autoritar cu Astra Giurgiu

Start pentru fotbalul romanesc in 2015. Azi incepe Cupa Ligii, urmeaza Cupa Romaniei si Liga I. Programul meciurilor

Cupa Ligii este cea dintai competitie prin care se reia fotbalul nostru in 2015, la scurt timp fiind urmata de Cupa Romaniei si Cupa Ligii.

Steaua - Astra Giurgiu, in cea de-a doua semifinala din Cupa Ligii, azi, de la 19.00

Steaua si Astra Giurgiu disputa prima mansa din semifinalele Cupei Ligii, miercuri, incepand cu ora 19. Partida se va desfasura pe stadionul din Ghencea, urmand ca returul sa se joace pe 11 martie.

invinsi la scor de neprezentare, dar cu tupeu: cum a explicat vedeta Astrei esecul categoric cu Steaua din Cupa Ligii

Formatia din Ghencea e cu un pas in finala Cupei Ligii datorita unei victorii care a aratat, inca o data, diferenta uriasa de clasa care exista, in acest moment, intre trupa lui Galca si restul formatiilor din Liga I.

LIVE Cupa Ligii, Pandurii-Dinamo (19:00)

Urmariti marti seara live text pe onlinesport. ro de la ora 19:00 prima semifinala a Cupei Ligii, Pandurii - Dinamo.

Edi Iordanescu: Ne dorim sa castigam Cupa Ligii

La primul sau meci ca principal al echipei Pandurii Tg. Jiu, Edi Iordanescu a invins-o pe Dinamo si este cu un pas in finala Cupei Ligii.

Cupa Ligii: Pandurii - Dinamo 2-1. Cainii mai spera la calificare in retur

Pandurii Targu Jiu s-a impus cu scorul de 2-1 1-0) in fata echipei Dinamo, pe teren propriu, in prima mansa a semifinalelor Cupei Ligii Adeplast.