05:30

Sharapova la prima finala dupa revenirea in tenis

Jucatoarea Maria Sharapova s-a calificat, sambata, in prima finala in circuitul WTA de la revenirea in tenis dupa suspendarea pentru dopaj. continuă pe Online Sport

WTA Tianjin: Maria Sharapova, in prima finala dupa revenirea in activitate

Maria Sharapova, locul 86 WTA, beneficiara a unui wild card, a invins-o, sambata, cu scorul de 6-3, 6-1, pe chinezoaica Shuai Peng, locul 25 WTA si cap de serie numarul 3, si s-a calificat in finala turneului WTA de la Tianjin.

Sharapova, prima finala de la revenirea in circuit: Maria va urca 20 de locuri in clasament! Pe ce pozitie va ajunge

Maria Sharapova a reusit cea mai buna performanta de a ei din 2017: a legat, in premiera, patru victorii si, duminica, va juca in finala de la Tianjin cu trofeul pe masa.

Marin Cilic 5 ATP) s-a ridicat la nivelul adversarului, a luptat cu toate puterile si a reusit multe lovituri spectaculoase. Nu a fost insa suficient, Rafael Nadal fiind cel care a obtinut calificarea in finala turneului Masters de la Shanghai. Dupa un meci echilibrat de doua ore si 12 minute, Rafa s-a impus in doua seturi, scor 7-5, 7-63).

VIDEO Shanghai Masters: Rafael Nadal, in finala dupa un meci electrizant cu Marin Cilic

actualitate, 05:30