21:46

Simona Halep, eliminata dramatic de Serena Williams de la US Open in urma unui meci incredibil. Cea mai buna jucatoare din lume a aplaudat-o la finalul jocului: A facut ce trebuia sa faca, sa lupte pentru fiecare minge

Simona Halep a fost eliminata din cadrul turneului de la US Open de liderul mondial Serena Williams. Halep a pierdut cu scorul de 2-6, 6-4, 3-6 la capatul unui meci excelent in care a reusit sa. continuă pe B1

US Open: Simona Halep o intalneste in sferturi pe Serena Williams miercuri noapte, la ora 02.00

Jucatoarea de tenis Simona Halep, locul 5 WTA, o va intalni pe numarul 1 mondial Serena Williams, in sferturi la US Open, miercuri noapte, la ora 02. 00, in primul meci din sesiunea de seara de pe arena Arthur Ashe.

LIVE TEXT. Simona Halep eliminata foarte greu de Serena Williams la US Open: 6-2, 4-6, 6-3

Simona Halep si Serena Williams au jucat un tenis excelent in poate cel mai asteptat meci al actualei editii la US Open. Confruntarea a durat putn peste doua ore si s-aterminat cu succesul Serenei in trei seturi: 6-2, 4-6 si 6-3 in decisiv.

Calcule: Simona Halep la mana Serenei Williams pentru a ramane pe locul 5 mondial

Infrangerea suferita in sferturi de finala la US Open o face vulnerabila pe Simona Halep in clasamentul WTA, unde jucatoarea noastra ar putea pierde pozitia a 5-a ocupata in prezent.

US Open. Ce spune Simona Halep despre meciul cu Serena Williams

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep a declarat ca este pregatita sa o infrunte pe jucatoarea americana Serena Williams, in sferturile de finala ale turneului US Open.

Statistica: Doua capitole la care Simona Halep a fost peste Serena Williams

In pofida infrangerii pe care a suferit-o in meciul din sferturi la US Open, Simona Halep a avut doua capitole la care a depasit-o pe lidera mondiala Serena Williams.

Simona Halep pierde in fata Serenei Williams la US Open dupa un meci eroic

Simona Halep va juca o partida extrem de importanta in aceasta noapte, in sferturile de finala de la US Open, cu Serena Williams. Meciul va fi in direct de la ora 2:00 pe Eurosport 1, scrie.

Un meci pentru istorie la Eurosport 1: Simona Halep poate opri dominatia Serenei Williams din fruntea WTA

Serena Williams are pana acum nu mai putin de 309 saptamani pe primul loc in clasamentul mondial. Ultimele 186 sunt consecutive. Simona o va intalni in sferturile de finala pe Serena Williams - joi de la ora 02. 00 - in direct si in exclusivitate pe Eurosport 1.

LIVE TEXT. Simona Halep a fost eliminata foarte greu de Serena Williams, la US Open: 6-2, 4-6, 6-3

Simona Halep a obtinut, luni, o victorie in meciul disputat contra Carlei Suarez Navarro din Spania in optimile de finala la US Open, ultimul turneu de Mare Slem al anului. In sferturi o va intalni pe Serena Williams.

Simona Halep s-a calificat in sferturi la US Open. Sfert de finala cu Serena Williams, marti de la ora 18:00

actualitate, 21:46