01:05

Simona Halep, prima reactie dupa infrangerea cu Danielle Collins: Ce a multumit-o la revenirea in circuitul WTA

A parasit turneul WTA de la Montreal in turul al doilea, dupa o adevarata batalie de doua ore si 45 de minute. Simona Halep a revenit cu o infrangere in circuitul mondial, sportiva noastra fiind invinsa de Danielle Collins. VIDEO Simona Halep, invinsa la revenire dupa un duel de aproape trei ore - Danielle Collins, in optimi la WTA Montreal. continuă pe Hotnews

Simona Halep, duel cu Danielle Collins la WTA Montreal: Cand va avea loc meciul

Simona Halep va reveni pe terenul de tenis la Montreal WTA 1000), turneu unde in turul al doilea se va duela cu Danielle Collins SUA - 28 WTA).

VIDEO Simona Halep, invinsa la revenire dupa un duel de aproape trei ore - Danielle Collins, in optimi la WTA Montreal

Revenita pe teren dupa o pauza de trei luni cauzata de o accidentare la gamba, Simona Halep a fost invinsa in turul doi al turneului WTA de la Montreal. Meciul cu Danielle Collins a durat doua ore si 45 de minute, jucatoarea din SUA obtinand victoria in trei seturi. Ce a spus Simona Halep dupa infrangerea cu Danielle Collins - Ce a multumit-o la revenirea in circuitul WTA .

Pe ce loc pica Simona Halep in clasamentul WTA. Ce se intampla dupa infrangerea de la Montreal

Pe ce loc pica Simona Halep in clasamentul WTA. Romanca s-a intors in circuitul mondial dupa o pauza de 3 luni. Halep n-a mai jucat din 12 mai, de la accidentarea suferita la gamba stanga la Roma. Ea a fost invinsa in turneul de la Montreal, la meciul de revenire, de americana Danielle Collins. Deja, .

Simona Halep pierde primul meci jucat dupa revenire. Ea a fost invinsa in turul al doilea la Montreal de Danielle Collins

Simona Halep a fost invinsa in turul doi al turneului WTA de la Montreal. Meciul cu Danielle Collins a durat doua ore si 45 de minute, jucatoarea din SUA, obtinand victoria in trei seturi. Danielle .

Danielle Collins, dupa victoria cu Simona Halep: Ma simt foarte norocoasa

A ajuns la 12 victorii consecutive, iar succesul in fata Simonei Halep este unul special. Danielle Collins s-a calificat in optimile de la WTA Montreal dupa un duel de trei seturi contra sportivei noastre. La finalul meciului, americanca s-a declarat norocoasa.

Simona Halep, o noua coborare in clasamentul WTA dupa eliminarea de la Montreal

A revenit pe terenul de tenis dupa o pauza de trei luni, iar la primul meci oficial a fost invinsa de Danielle Collins. Simona Halep va inregistra dupa eliminarea din turul doi de la WTA Montreal o noua coborare in ierarhia mondiala.

Simona Halep revine pe teren - Ora de start si cine va transmite meciul cu Danielle Collins de la WTA Montreal

A disputat ultimul meci oficial in data de 12 mai, atunci cand a parasit in lacrimi terenul la Roma o intalnea pe Angelique Kerber). Simona Halep a absentat o perioada indelungata din circuitul WTA din cauza accidentarii de la gamba, iar acum se afla in fata marii reveniri pe teren. Danielle Collins, jucatoare aflata intr-o forma buna, va fi adversara sportivei noastre.

De ce e Simona Halep optimista dupa esecul de la Montreal. Ce a declarat romanca dupa pauza de 3 luni

Simona Halep e optimista dupa esecul de la Montreal. Numarul 13 WTA a disputat primul sau meci dupa 3 luni de pauza fortata, luata din cauza accidentarii la gamba stanga. Romanca a fost invinsa de americana Danielle Collins, dupa o disputa ce s-a intins pe aproape 3 ore, scor 6-2, 4-6, 4-6. Simona Halep s-a .

Simona Halep, analizata dupa meciul de la Montreal. Ce a scris WTA despre campioana romana

Simona Halep a pierdut la Montreal meciul de revenire dupa 3 luni de pauza. Romanca a fost invinsa, dupa un meci de aproape 3 ore, de americanca Danielle Collins, scor 6-2, 4-6, 4-6. intoarcerea actualului numar 13 mondial pe terenul de joc a fost comentata si pe site-ul oficial al WTA. Simona Halep, analizata dupa .