22:45

Simona Halep si-a aflat adversara din optimile US Open. Jucatoare de cosmar pentru romanca

Playtech Playtech,

Greul abia acum incepe pentru jucatoarea de tenis Simona Halep. Sportiva romanca si-a aflat adversara din optimile US Open 2021. Este vorba despre o tenismena de cosmar, foarte puternica, care o poate pune in incarcatura pe Halep. Despre cine este vorba. Toti ochii sunt indreptati catre acest meci important pentru tanara romanca. Meci de foc . continuă pe Playtech

Halep si-a aflat adversara din turul 3 la US Open

Pe Simona Halep o asteapta un duel de foc pentru calificarea in optimile de finala la Grand Slam-ul de la Flushing Meadows. Halep a invins-o in turul 2 pe Kristina Kucova din Slovacia.

Halep si-a aflat adversara din optimi. S-au mai intalnit de zece ori

Calificata in optimile de finala la US Open, Simona Halep va avea parte de o adversara tare.

Halep, misiune grea: Simona si-a aflat adversara din turul III de la US Open. Are rezultate excelente in 2021

Dupa doua partide de incalzire la Flushing Meadows, Simo va da primul test cu adevarat dificil in fata unei adversare care, spre deosebire de ea, a jucat la foc automat, in acest sezon.

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala la US Open, dupa un meci dramatic cu Elena Rybakina

Simona Halep 13 WTA), ulima reprezentanta a Romaniei pe tabloul de simplu la Grand Slam-ul de la US Open s-a confruntat vineri seara cu Elena Rybakina 20 WTA), in primul meci al saisprezecimilor de finala. Cele doua au furnizat un spectacol sportiv de inalta calitate, cu multe momente dramatice.

Simona Halep, calificare in optimi la US Open dupa un meci de mare lupta

Singura reprezentanta a Romaniei ramasa in competitia de simplu, Simona Halep s-a calificat intre cele mai bune 16 jucatoare la US Open.

Calificare facila pentru Simona Halep in turul 3 la US Open

Simona Halep reuseste sa lege doua victorii pentru prima data dupa revenirea in circuit si ajunge in turul 3 la US Ope. Fosta lidera mondiala a invins-o pe Kristina Kucova, cu 6-3, 6-1.

Simona Halep, start cu dreptul la US Open: Ce sanse are sa castige trofeul

Simona Halep a debutat cu dreptul la US Open 2021, dupa ce a reusit sa o invinga pe Camila Giorgi in primul tur. Sportiva noastra a lasat in urma problemele medicale si a oferit o .

Simona Halep surprinde dupa calificarea spectaculoasa din optimile de la US Open - Ce a declarat sportiva noastra

Simona Halep este in optimi la US Open, sportiva noastra obtinand calificarea dupa un meci spectaculos cu Elena Rybakina. La finalul partidei de vineri, Simona a zambit mult la interviul de pe teren si a avut o precizare surprinzatoare in legatura cu nivelul la care se afla.

US Open: Pe cine va intalni Simona Halep in optimi - Adversara dificila

Simona Halep a rezistat foarte bine din punct de vedere fizic, iar mental a avut putere sa o ia de fiecare data de la capat si sa bifeze o victorie muncita contra jucatoarei Elena Rybakina. Calificarea in optimile de la US Open a venit dupa un meci epuizant de doua ore si 25 de minute. US Open: Testata serios, Simona Halep a fost puternica mental si a facut pasul in optimi .

VIDEO US Open: Testata serios, Simona Halep a fost puternica mental si a facut pasul in optimi - Calificare spectaculoasa cu Elena Rybakina

Simona Halep a trecut cu brio primul test dificil de la US Open. A 12-a favorita de la Flushing Meadows a revenit de mai multe ori in primul set al confruntarii cu Elena Rybakina cap de serie nr. 19) si l-a castigat dupa un tiebreak incredibil 13-11). Jucatoarea din Kazakhstan a impins disputa in set decisiv, dar romanca a fost puternica mental si s-a calificat in optimi dupa doua ore si 21 de minute de joc, scor 7-611), 4-6, 6-3. Pe cine va intalni Simona Halep in optimi - Adversara dificila .