01:05

Soc la US Open. Novak Djokovic descalificat dupa ce a lovit cu mingea o arbitra de linie

Liderul mondial si principalul favorit la castigarea US Open, sarbul Novak Djokovic, face obiectul unuia dintre cele mai controversate momente din istoria tenisului. continuă pe Online Sport

VIDEO Soc la US Open: Novak Djokovic, descalificat dupa ce a lovit cu mingea o arbitra de linie

Momente incredibile la US Open: Novak Djokovic a fost descalificat de la Grand Slam-ul american in optimi dupa ce a lovit cu mingea o arbitra de linie. Gestul a venit imediat dupa ce sarbul si-a cedat serviciul, iar Pablo Carreno Busta trecuse in avantaj in primul set, scor 6-5.

VIDEO US Open: Novak Djokovic pierde un set, dar se califica in turul trei Rezultatele zilei

Favorit la castigarea US Open, Novak Djokovic a avut parte de un adversar de calibru in Kyle Edmund 44 ATP). Britanicul s-a impus in primul set al partidei din turul al doilea, insa sarbul a bifat in cele din urma victoria consecutiva cu numarul 25 si ramane neinvins in 2020.