09:15

VIDEO Soc la US Open: Novak Djokovic, descalificat dupa ce a lovit cu mingea o arbitra de linie

Momente incredibile la US Open: Novak Djokovic a fost descalificat de la Grand Slam-ul american in optimi dupa ce a lovit cu mingea o arbitra de linie. Gestul a venit imediat dupa ce sarbul si-a cedat serviciul, iar Pablo Carreno Busta trecuse in avantaj in primul set, scor 6-5. continuă pe Hotnews

Soc la US Open. Novak Djokovic descalificat dupa ce a lovit cu mingea o arbitra de linie

Liderul mondial si principalul favorit la castigarea US Open, sarbul Novak Djokovic, face obiectul unuia dintre cele mai controversate momente din istoria tenisului.

VIDEO US Open: Novak Djokovic pierde un set, dar se califica in turul trei Rezultatele zilei

Favorit la castigarea US Open, Novak Djokovic a avut parte de un adversar de calibru in Kyle Edmund 44 ATP). Britanicul s-a impus in primul set al partidei din turul al doilea, insa sarbul a bifat in cele din urma victoria consecutiva cu numarul 25 si ramane neinvins in 2020.

actualitate, 09:15