16:45

Turneul Demonstrativ

Rafael Nadal s-a retras de la Indian Wells: Nu sunt pregatit pentru un astfel de turneu

Anuntat pe tabloul principal de la Indian Wells, fostul lider mondial Rafael Nadal a anuntat ca nu va mai participa la turneul californian de categorie ATP Masters 1000. Rafael Nadal a revenit pe teren intr-un demonstrativ contra lui Carlos Alcaraz .

Rafael Nadal va juca la Indian Wells si n-are o misiune prea usoara

Fostul lider mondial isi face la turneul californian a doua revenire din acest an. Rafael Nadal a revenit pe teren intr-un demonstrativ contra lui Carlos Alcaraz .

GSP: Simona Halep, chemata la turneul controversat din Rusia, finantat de Gazprom: Am negociat, ar fi vrut sa vina. Ucrainenii, revoltati: Sa iei bani de la criminali de razboi?

Simona Halep, fara meci jucat din august 2022 si departe de tenis din cauza suspendarii de patru ani primite pentru dopaj, ar fi fost invitata sa participe la controversatul turneu demonstrativ de la Sankt Petersburg, Northern Palmyra Trophies, a relatat presa din Rusia.

Emma Raducanu si decizia dificila luata in ziua in care a implinit 21 de ani

Emma Raducanu a implinit luni 21 de ani, dar castigatoarea US Open 2021 a fost nevoita sa ia o decizie dificila si s-a retras de la turneul demonstrativ Macau Tennis Masters.

Simona Halep, data afara de la cel mai mare show de tenis. Primul contract pierdut dupa scandalul de dopaj

Jucatoarea romana trebuia sa participe la turneul demonstrativ World Tennis League, insa a fost stearsa de pe lista.

VIDEO Simona Halep, invinsa de Aryna Sabalenka inainte de startul Indian Wells

Simona Halep a pierdut meciul disputat la turneul demonstrativ Eisenhower Cup impotriva jucatoarei Aryna Sabalenka, ocupanta a locului 3 in clasamentul WTA.

Simona Halep, duel cu Aryna Sabalenka inainte de Indian Wells - Turneul inedit din California

Inaintea participarii la Indian Wells, Simona Halep va lua parte la turneul demonstrativ Eisenhower Cup. Cu doar cateva ore inaintea competitiei care ii poate aduce 150. 000 de dolari, sportiva noastra a aflat numele primei adversare.

FOTO Rafael Nadal si vestea pe care au asteptat-o toti fanii: Nu spuneti nimanui... sunt aici

Testat pozitiv cu coronavirus dupa ce a participat la turneul demonstrativ de la Abu Dhabi, Rafael Nadal 6 ATP) a anuntat printr-o postare in social media unde se afla in aceasta perioada.

inca un jucator din fruntea ATP pozitiv la testarea COVID

Rusul Andrei Rublev, numarul cinci mondial, a devenit al cincilea jucator de tenis testat pozitiv la COVID-19 dupa ce a participat la turneul demonstrativ de la Abu Dhabi Emiratele Arabe Unite), luna aceasta, transmite Reuters. Spaniolul Rafael Nadal, canadianul Denis Shapovalov, elvetianca Belinda Bencic, campioana olimpica en titre, si tunisianca Ons Jabeur au fost testati pozitiv .

Andrey Rublev, testat pozitiv cu noul coronavirus - Rusul a fost prezent la Abu Dhabi

Andrey Rublev 5 ATP) este al saselea jucator prezent la Abu Dhabi care a fost testat pozitiv la Covid-19, informeaza lequipe. fr. Rusul a castigat turneul demonstrativ din Emiratele Arabe Unite dupa ce l-a invins in finala pe Andy Murray.

Emma Raducanu a purtat ghinion turneului de la Abu Dhabi. Ce s-a intamplat la competitia demonstrativa

Emma Raducanu a purtat ghinion turneului de la Abu Dhabi. Jucatoarea britanica desemnata Personalitatea sportiva a anului in Marea Britanie ar fi trebuit sa participe la turneul demonstrativ Mubadala World Tennis Championship din capitala Emiratelor Arabe Unite. Dar, odata ajunsa acolo, Emma Raducanu a fost depistata cu Covid-19 si plasata in izolare. Ei i-au urmat, .

Carlos Moya, antrenorul lui Rafael Nadal, infectat cu coronavirus: Febra, dureri de cap, transpiratie, dureri in tot corpul

La o zi distanta dupa ce Rafael Nadal a anuntat ca este infectat cu noul coronavirus, Carlos Moya, antrenorul ibericului, a afirmat ca si el a fost testat pozitiv cu Covid-19 dupa revenirea de la turneul demonstrativ de la Abu Dhabi.

Rafael Nadal, infectat cu Covid-19

Rafael Nadal a fost testat pozitiv cu Covid-19. Tenismanul spaniol a facut anuntul luni, pe o retea de socializare. Se pare ca sportivul nu se simte foarte bine. Rafael Nadal a fost testat pozitiv cu Covid-19 la revenirea in Spania, dupa ce a participat la turneul demonstrativ de la Abu Dhabi. Nadal a precizat ca .

Rafael Nadal, incert pentru participarea la Australian Open

Jucatorul spaniol a declarat dupa turneul demonstrativ din Abu Dhabi ca are nevoie de timp pentru a reveni la forma sportiva care i-a adus consacrarea.

VIDEO Andrey Rublev, castigatorul turneului demonstrativ de la Abu Dhabi - L-a invins pe Andy Murray

Andrey Rublev a castigat turneul demonstrativ de la Abu Dhabi, sambata, invingandu-l pe britanicul Andy Murray in finala Mubadala World Tennis Championship.

Rafael Nadal, invins si de Denis Shapovalov la turneul demonstrativ de la Abu Dhabi

Revenit pe teren dupa o pauza de patru luni, Rafael Nadal a pierdut si al doilea meci disputat la turneul demonstrativ Mubadala World Tennis Championship de la Abu Dhabi.

Dominic Thiem isi amana revenirea pe teren

Dominic Thiem, anuntat ca participant la turneul demonstrativ de la Abu Dhabi din perioada 16-18 decembrie, a confirmat ca nu poate lua parte pentru ca nu se simte inca pregatit.

Simona Halep, program plin la debutul noului sezon. Unde va juca fostul lider mondial

Simona Halep, program plin la debutul noului sezon. Fostul lider mondial a avut, desi nu a mai jucat, un final de an plin. Ocupanta locului 20 WTA a renuntat sa ia parte la turneul demonstrativ din Africa de Sud, dar se antreneaza in Bucuresti pentru startul din 2022. El se va produce pe continentul australian .

Emma Raducanu are Covid-19! Primele informatii despre starea ei de sanatate

Emma Raducanu are Covid-19! Ghinion teribil pentru jucatoare britanica de 19 ani. Ea urma sa participe la turneul demonstrativ Mubadala WTC in Abu Dhabi, in perioada 16-18 decembrie. Emma Raducanu facuse deja deplasarea in capitala Emiratelor Arabe Unite. Astazi, organizatorii au anuntat ca sportiva a fost testata pozitiv pentru Covid-19 si nu mai poate lua .

Emma Raducanu are COVID-19. Jucatoarea rateaza demonstrativul de la Abu Dhabi

Emma Raducanu a fost testata pozitiv cu coronavirus. Sportiva trebuia sa participe la turneul demonstrativ Mubadala World Tennis Championships, dar acum organizatorii sunt nevoiti sa caute o inlocuitoare. Raducanu a transmis ca se izoleaza, conform .

actualitate, 16:45