15:00

Turneul Sydney

Autoritatile din Sri Lanka au anuntat duminica 6 noiembrie) ca Danushka Gunathilaka, membru al echipei lor pentru turneul T20 World Cup din Australia, a fost arestat la Sydney pentru o presupusa agresiune sexuala. Jayne Doherty, de la politia din New South Wales, a declarat ca acesta va fi acuzat de patru infractiuni de agresiune sexuala.

ATP: Aslan Karatsev, campion la Sydney dupa ce l-a invins pe Andy Murray Thanasi Kokkinakis a cucerit la Adelaide primul titlu din cariera

Aslan Karatsev 20 ATP) si-a respectat statutul de principal favorit si a castigat al treilea titlu al carierei, dupa ce s-a impus la Sydney. Tot sambata, Thanasi Kokkinakis 145 ATP) s-a impus acasa castigand turneul de la Adelaide.

Paula Badosa, campioana la WTA Sydney - A invins-o in tiebreak-ul setului decisiv pe campioana de la Roland Garros

Iberica Paula Badosa a castigat turneul WTA 500 de la Sydney, dupa ce a invins-o in finala pe cehoaica Barbora Krejcikova ultima campioana de la Roland Garros).

Emma Raducanu, sincera dupa dezastrul de la Sydney: Vreau sa uit

Emma Raducanu, sincera dupa dezastrul de la Sydney. Jucatoarea britanica cu origini romanesti a fost spulberata in primul meci sustinut in 2022. Prezenta la turneul de la Sydney, sportiva de 19 ani a pierdut categoric, scor 0-6, 1-6, in fata Elenei Rybakina 13 WTA) din Kazahstan. Emma Raducanu va lua startul la Australian Open, unde .

Final de drum pentru Gabriela Ruse si Jaqueline Cristian la Sydney

Cele doua reprezentante ale Romaniei au fost eliminate, miercuri, in faza optimilor de finala la turneul WTA 500 pregatitor pentru Australian Open.

Jaqueline Cristian, eliminata in optimi de la WTA Sydney de campioana de la Roland Garros

Jaqueline Cristian 73 WTA) a parasit turneul de la Sydney in faza optimilor, sportiva noastra fiind eliminata de Barbora Krejcikova, campioana en-titre de la Roland Garros.

Emma Raducanu nu se regaseste - infrangere severa in primul tur de la WTA Sydney

Emma Raducanu a parasit turneul WTA de la Sydney din runda inaugurala, campioana de la US Open 2021 suferind una dintre cele mai severe infrangeri din cariera. Britanica a castigat doar un singur game si a fost depasita in doar 55 de minute.

Digisport: Nick Kyrgios n-a stat prea mult pe ganduri. Mesaj transant dupa verdictul dat in cazul lui Novak Djokovic

Nick Kyrgios, care s-a retras de la turneul ATP de la Sydney din cauza unui test pozitiv la Covid-19, a declarat ca se simte stanjenit de modul in care Novak Djokovic, nr. 1 ATP, a fost tratat in Australia.

Gabriela Ruse s-a calificat in optimile turneului de la Sydney

Gabriela Ruse s-a calificat in optimile turneului de tenis de la Sydney Australia). Turneul este dotat cu premii totale de peste 700. 000 de dolari. Gabriela Ruse Romania) s-a calificat in optimi dupa ce a invins-o, marti, pe Magdalena Frech Polonia). Scorul meciului a fost 6-2, 3-6, 6-4. Meciul a durat doua ore si 19 minute.

Emma Raducanu a avut noroc in turneul de la Sydney. De cine a scapat jucatoarea britanica

Emma Raducanu a avut noroc in turneul de la Sydney. Jucatoarea britanica cu origini romanesti a avut un 2021 senzational, dar nu l-a inceput prea bine noul sezon. Ea a declarat forfait la turneul din Melbourne, castigat finalmente de Simona Halep. Emma Raducanu are ocazia sa se revanseze in cadrul turneului de la Sydney, ce .

Simona Halep, relaxare la Melbourne. Ce a facut fostul lider mondial dupa ce a castigat turneul australian

Simona Halep, relaxare la Melbourne. Fostul lider mondial a reusit sa castige cel de-al 23-lea trofeu WTA din cariera sa. Jucatoarea din Constanta s-a impus, duminica, in finala Melbourne Summer Set 1 in fata rusoaicei Veronika Kudermetova, scor 6-2, 6-3. Simona Halep a decis sa nu mai participe si la turneul de la Sydney, asa .

Dupa Simona Halep, o alta absenta de marca de la WTA Sydney

Locul 9 in ierarhia mondiala si favorita 6 a intrecerii, Iga Swiatek a anuntat ca nu va mai lua parte la turneul WTA 500 de la Sydney de saptamana viitoare.

Gabriela Ruse ajunge in turul 2 al calificarilor de la Sydney

Jucatoarea din tara noastra mai are nevoie de o victorie pentru a juca pe tabloul principal la turneul WTA 500 programat in saptamana premergatoare Australian Open.

Simona Halep a renuntat la participarea la turneul de la Sydney

Simona Halep, locul 20 WTA, calificata in finala la Melbourne Summer Set 1, s-a retras de la turneul de la Sydney, programat in perioada 10-15 ianuarie.

Simona Halep s-a retras din turneul de la Sydney, dupa ce s-a calificat in finala

Simona Halep, locul 20 WTA, s-a retras de la turneul de la Sydney, desi era calificata in finala la Melbourne Summer Set 1.

Decizie de ultima ora luata de Simona Halep inaintea finalei de la Melbourne

Fosta lidera mondiala a decis sa nu participe saptamana viitoare la turneul de la Sydney, ultimul inaintea Australian Open.

Simona Halep s-a retras din turneul de la Sydney. O alta romanca profita de decizia fostului lider mondial

Simona Halep a ajuns pana in finala turneului de la Melbourne, iar urmatorul turneu australian din agenda ar fi trebuit sa fie cel de la Sydney. Romanca nu va mai participa la acesta, cel mai .

Simona Halep s-a retras de la turneul de la Sydney. Se odihneste inainte de Australian Open

Explicatia retragerii Simonei Halep de la WTA Sydney

Simona Halep a ales sa se retraga de la turneul WTA 500 de la Sydney 10-15 ianuarie), iar decizia sportivei a fost explicata de Daniel Dobre, unul dintre antrenorii acesteia.

Simona Halep s-a retras de la turneul WTA de la Sydney

Organizatorii turneului WTA de la Sydney au efectuat tragerea la sorti a meciurilor de pe tabloul principal, iar Simona Halep nu se afla printre sportivele participante. Initial, sportiva noastra anuntase ca va juca la aceasta competitie inainte de startul Australian Open, primul Grand Slam al anului.

actualitate, 15:00