01:05

VIDEO Remiza Stelei la Ploiesti: Petrolul-Astra 1-1. Egal smuls de ploiesteni in prelungiri, la debutul lui Lucescu jr.

Astra Giurgiu si Petrolul au remizat in etapa a 23-a din Liga 1, scor 1-1, rezultat care ii provoaca lui Razvan Lucescu un debut nefericit, cu un semiesec pe banca prahovenilor. Acest rezultat avantajeaza din plin Steaua, care se distanteaza in fruntea clasamentului, fiind la sase puncte in fata Astrei, care se afla pe doi. continuă pe Adevărul

VIDEO Remiza favorabila Stelei la Ploiesti: Petrolul-Astra 1-1. Egal smuls de ploiesteni in prelungiri

Astra Giurgiu si Petrolul au remizat in etapa a 23-a din Liga 1, scor 1-1, rezultat care ii provoaca lui Razvan Lucescu un debut cu un semiesec pe banca prahovenilor. Acest rezultat avantajeaza din plin Steaua, care se distanteaza in fruntea clasamentului, fiind.

Petrolul-Astra 1-1 / Razvan Lucescu e sigur: Steaua e incontestabil campioana / Daniel Isaila: Este un 1-1 pentru Steaua

Petrolul-Astra 1-1 / Tehnicianul Petrolului, Razvan Lucescu, care a debutat pe banca formatiei ploiestene, a recunoscut ca jocul echipei sale, in derby-ul cu Astra, n-a fost la cel mai inalt nivel si a precizat ca Steaua are de acum drum liber spre un nou titlu. De partea cealalta, Daniel Isaila, contrar golului primit in prelungiri de giurgiuveni, s-a declarat multumit cu rezultatul de egalitate.

MINUT cu MINUT Liga 1 Petrolul-Astra 1-1

Derbiul etapei din Liga 1, Petrolul Ploiesti-Astra Giurgiu, a fost transmis pe onlinesport. ro,in direct, live text, incepand de la ora 20:30.

LIVE Liga 1 Petrolul-Astra 0-1 (Alcenat 43 ag)

Derbiul etapei din Liga 1, Petrolul Ploiesti-Astra Giurgiu, este transmis pe onlinesport. ro,in direct, live text, incepand de la ora 20:30.

LIVE Liga 1 Petrolul-Astra 0-0

LIVE Liga 1 Petrolul-Astra (20:30)

Petrolul-Astra 1-1, egal pentru Steaua

Petrolul a remizat in-extremis in derbiul etapei, scor 1-1, cu Astra pe teren propriu, rezultat ce o favorizeaza clar pe Steaua, liderul clasamentului, care s-a distantat astfel la 6 puncte de giurgiuveni si, respectiv, 9 puncte de ocupanta locului trei. Ovidiu Hoban a stabilit scorul final in minutele de prelungiri, dupa ce Jean Sony Alcenat inscrisese in proprie poarta in minutul 42.

Razvan Lucescu debuteaza pe banca lupilor galbenicontra finilor sai. Petrolul - Astra e azi, de la ora 20.30

Noul antrenor al Petrolului va sta pentru prima data pe banca lupilor, la derbyul cu Astra Giurgiu, unde tehnicianul Isaila si portarul Coman ii sunt rude.