08:30

Wimbledon (f): Maria Sharapova si Garbine Muguruza au fost eliminate Serena Williams, Barty, Bertens, Kerber, Kvitova si Stephens merg in turul al doilea (Rezultatele zilei)

Maria Sharapova abandon in decisivul meciului cu Parmentier) si Garbine Muguruza invinsa de Beatriz Haddad Maia) sunt cele mai importante nume care au parasit, marti, turneul de la All England Club. in turul al doilea merg favorite precum Ashleigh Barty 1), Kiki Bertens 4), Angelique Kerber 5), Petra Kvitova 6), Sloane Stephens 9) sau Serena Williams 11). continuă pe Hotnews

Wimbledon: Maria Sharapova s-a retras la 0-5 in decisivul meciului cu Pauline Parmentier Rusoaica, la doua puncte de victorie

Fost lider mondial, Maria Sharapova 80 WTA) a fost la doua puncte distanta de victoria din primul tur de la Wimbledon. La scorul de 6-4, 5-4 si 30-30, rusoaica a suferit o accidentare la incheietura mainii stangi, a pierdut setul secund la tiebreak 4-7) si nu a mai contat in setul decisiv, fiind nevoita sa se retraga la 0-5, dupa doua ore si 17 minute de joc.

actualitate, 08:30