09:45

100 Campionatele

David Popovici a cucerit a patra medalie de aur la Campionatele Nationale, dupa cursa de 100 de metri

David Popovici a cucerit a patra medalie de aur la Campionatele Nationale de la Otopeni, dupa cursa de 100 de metri.

David Popovici a obtinut a patra medalie de aur la Nationale, dupa o cursa excelenta la 100 m liber

David Popovici a cucerit, sambata, a patra sa medalie de aur la Campionatele Nationale de inot de la Otopeni, dupa o cursa excelenta la 100 m, in care a coborat sub 48 secunde 47sec86100), si a anuntat ca va fi prezent la Europenele de la Belgrad in probele de 100 si 200 m liber.

Nationalele de la Otopeni: David Popovici, invingator detasat la 200 m liber

David Popovici, dublu campion european la 100 si 200 m liber, si-a trecut in cont a doua medalie de aur la Campionatele Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni, dupa ce a castigat joi detasat finala de la 200 m liber cu.

David Popovici, doua medalii de aur la Campionatele Nationale de inot

David Popovici a castigat a castigat aurul in proba de 200 m liber de la Campionatele Nationale de inot pentru seniori, tineret si juniori de la Otopeni. Ieri, Popovici se impusese si in finala probei de 50 m liber. Sportivul legitimat la Dinamo, dublu campion european la 100 si 200 m liber, a fost cronometrat .

Robert Badea, record national in proba de 200 m mixt la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha

Ziua a patra cu probe de inot la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha Qatar) a adus doi sportivi romani in bazin: Patrick Dinu 100 m liber) si Robert Badea 200 m mixt), anunta Federatia Romana de Natatie si Pentatlon Modern.

La 100 de ani, Taghi Askari uimeste la Mondialele din Doha cu saritura secolului

Intr-o demonstratie impresionanta de atletism si pasiune, Taghi Askari, in varsta de 100 de ani, a uimit spectatorii la Campionatele Mondiale din 2024, desfasurate in Doha, printr-o.

Iranianul Taghi Askari a sarit in apa la Mondialele de la Doha, la varsta de 100 de ani (VIDEO)

Taghi Askari, fost sportiv de performanta, a efectuat o saritura in apa la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha, la varsta de 100 de ani. Iranianul cucerise o medalie de argint si una de bronz la prima editie a Jocurilor Asiatice, in 1951, dar nu si-a pierdut niciodata pasiunea pentru acest sport.

VIDEO La 100 de ani, un iranian a efectuat o saritura in apa la CM Natatie

Taghi Askari a dovedit ca pentru unii varsta este doar un numar, iranianul in varsta de 100 de ani efectuand o saritura in apa la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha.

Recordul lui David Popovici la 100 m liber, doborat de chinezul Pan Zhanle VIDEO

Recordul lui David Popovici la 100 m liber a fost doborat de sportivul chinez Pan Zhanle, la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha.

Recordul mondial la 100 m liber, care era detinut de Popovici, a fost doborat de Pan Zhanle

Chinezul Pan Zhanle a scris istorie in prima zi de bazin la Campionatele Mondiale de Natatie de la Doha, duminica seara, el doborand recordul lui David Popovici la 100 m liber.

Recordul lui David Popovici la 100 m liber, doborat. Ce timp a scos chinezul Pan Zhanle

Cota de aproape 100 pe opt meciuri si un castig suplimentar de 30 la suta, pe Betano!

Penultima zi a anului aduce sambata, 30 decembrie, meciuri interesante din Premier League si Serie A, doua dintre campionatele de top din Europa. Acum, pe Betano, beneficiezi de un castig suplimentar de 30% pentru un bilet multiplu cu opt selectii, asa cum vom vedea in exemplul de mai jos.

David Popovici, prima reactie dupa ce a castigat medalia de bronz la 100 de metri liber. Ce a spus inotatorul

David Popovici a castigat medalia de bronz la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni. Acesta a avut o reactie de mare campion dupa cursa si a recunoscut ca adversarii.

David Popovici si promisiunea facuta dupa ce a cucerit bronzul in proba de 100 m liber la CE de inot in bazin scurt

David Popovici a castigat medalia de bronz in proba de 100 metri liber, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni si le-a facut o promisiune rivalilor sai.

David Popovici, optimist dupa castigarea bronzului la 100 m liber: in sport fie castigi, fie inveti ceva

David Popovici a obtinut medalia de bronz in proba de 100 de metri liber la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni si a afirmat duminica seara ca in sport, poti sa castigi sau sa inveti ceva.

David Popovici, medaliat cu bronz in finala probei de 100 de metri liber, la Europenele de la Otopeni

David Popovici a cucerit medalia de bronz, dupa ce a terminat pe locul trei in finala probei de 100 de metri liber, de la Campionatele Europene de inot de la Otopeni.

inot: David Popovici, medaliat cu bronz in proba de 100 m liber, la Europenele de la Otopeni

Sportivul roman David Popovici a cucerit medalia de bronz in proba de 100 m liber, duminica seara, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt 25 de metri) de la Otopeni, informeaza Agerpres.

David Popovici, bronz in finala probei de 100 metri liber

David Popovici a cucerit a doua medalie pentru delegatia Romaniei la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni. Romanul a terminat al treilea in finala probei de 100 metri liber.

David Popovici s-a calificat in finala probei de 100 de metri liber, la Europenele de la Otopeni

David Popovici s-a calificat in finala probei de 100 de metri liber, la Campionatele Europene de inot de la Otopeni.

David Popovici, dupa calificarea in finala de la 100 m liber: Nu am cum sa fac cel mai bun timp al meu de fiecare data

Sportivul roman David Popovici, clasat pe locul patru in finala probei de 200 m liber de la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni, a declarat la finalul cursei ca nu poate face de fiecare data cel mai bun timp al sau, fiind dezamagit.

actualitate, 09:45