08:30

126 Wta

Irina Begu, invinsa in finala turneului WTA din Antalya

Irina Begu a pierdut finala turneului WTA 125 din Antalya, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de spaniola Jessica Bouzas Maneiro, cu 6-2, 4-6, 6-2. Begu 33 ani, 126 WTA), a patra favorita, s-a inclinat dupa doua ore si 28 de minute de joc. Romanca a facut sase duble greseli in acest meci, .

Irina Begu s-a calificat in finala turneului WTA 125 din Antalya

Irina Begu33 de ani, 126 WTA) s-a calificat, sambata, in finala turneuluiMegasaray Hotels Open din Antalya. Dupa o pauza de aproape sapte luni din cauza unei accidentari la cot, tenismena romana a marcat o revenire impresionanta pe teren. Este primul turneu la care participa Begu dupa absenta indelungata, demonstrand o recuperare completa si o forma sportiva excelenta. Seems like waiting to start the season till she was fully healthy, and on clay, was the right choice as Begu keeps playing great and gets the win today to make the final in Antalya. Irina Begu defeated Moyuka Uchijima 7-5, 6-2.

Irina Begu, victorioasa la revenirea pe teren

Irina Begu a castigat primul meci jucat in 2024, ocupanta locului 126 WTA trecand de Sinja Kraus. Victoria i-a permis Irinei sa se califice in optimile Megasaray Hotels Open din Antalya.

Jaqueline Cristian, victorie incredibila la ITF Trnava - Sapte mingi de meci salvate si 6-0 in setul decisiv

Jaqueline Cristian a reusit o revenire de senzatie in fata danezei Clara Tauson 126 WTA) si a obtinut calificarea in sferturile turneului ITf W60 de la Trnava Slovacia).

WTA Praga: Anett Kontaveit, principala favorita, demonstratie de tenis in runda inaugurala (Rezultatele zilei)

Anett Kontaveit s-a calificat marti in turul doi al turneului de categorie WTA 250 de la Praga, dupa ce a spulberat-o pe Ekaterina Gorgodze 126 WTA).

Wimbledon istoric pentru Romania. Numar-record de romance pe tabloul principal

Romania va avea un numar-record de romance pe tabloul principal de la Wimbledon, potrivit jurnalistului freelancer, Daniel Radu. Este vorba de 7 sportive, respectiv Simona Halep 19 WTA), Sorana Cirstea 32 WTA), Irina Begu 43 WTA), Gabriela Ruse 55 WTA), Ana Bogdan 109 WTA), Irina Bara 121 WTA) si Mihaela Buzarnescu 126 WTA).

Halep, finala la Melbourne. VIDEO

Simona Halep s-a calificat in finala turneului Melbourne Summer Set 1 WTA 250), dupa ce a dispus cu 6-3, 6-2 de chinezoaica Qinwen Zheng. Halep 30 ani, 20 WTA), a doua favorita, a castigat fara emotii, dupa o ora si 24 de minute. Romanca a inceput cu break semifinala cu Zheng 19 ani, 126 WTA) .

Cu cine va juca Simona Halep in finala turneului de tenis de la Melbourne. Adversara din Rusia este considerata una dintre cele mai frumoase sportive din circuitul WTA (FOTO)

Simona Halep s-a calificat in finala turneului de la Melbourne Summer Set 1, de 250 de puncte WTA. Romanca a invins-o sambata dimineata pe chinezoaica Qinwen Zheng, numarul 126 WTA, venita din calificari. Cu .

Simona Halep, urcare in clasamentul WTA dupa calificarea in finala turneului de la Melbourne

Simona Halep s-a calificat in finala WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie fara emotii cu chinezoaica Qinwen Zheng 126 WTA, venita din calificari). Succesul ii asigura sportivei noastre o urcare de cateva pozitii in clasamentul mondial.

VIDEO Simona Halep, in finala la WTA Melbourne - Victorie categorica cu Qinwen Zheng

Simona Halep a doua favorita a competitiei) a avut o evolutie convingatoare in fata chinezoaicei Qinwen Zheng 126 WTA, venita din calificari), sportiva noastra regasindu-si increderea si fiind mult mai inspirata de la serviciu 6-3, 6-2, dupa o ora si 24 de minute de joc). Halep a inceput perfect anul 2022 si s-a calificat in finala la Melbourne Summer Set 1 WTA 250): va lupta pentru trofeu cu rusoaica Veronika Kudermetova.

Cand se joaca si cine transmite la TV meciul Simona Halep Qinwen Zheng din semifinalele de la Melbourne Summer Set 1

Simona Halep 30 de ani, 20 WTA) a ajuns pana in semifinalele turneului Melbourne Set 1. in aceasta faza a competitiei, romanca o va intalni pe chinezoaica Qinwen Zheng 19 ani), locul 126 WTA, care .

Simona Halep, elogiata de viitoarea adversara. Doar trebuie sa nu ma uit la nume

Simona Halep, elogiata de viitoarea adversara. Campioana din Romania a reusit sa se califice in semifinalele turneului Melbourne Summer Set. Ea a invins-o in sferturi pe elvetianca Viktorija Golubic, scor 6-2, 5-7, 6-4. Simona Halep o va intalni in penultima faza a competitiei pe chinezoaica de 19 ani, Qinwen Zheng 126 WTA), venita din calificari.

Simona Halep, reactie soc dupa victoria de la Melbourne: De rahat

Simona Halep, reactie soc duaa victoria de la Melbourne. Fostul lider mondial a reusit sa se califice in semifinalele turneului australian dupa ce a invins-o pe elvetianca Viktorija Golubic, scor 6-2, 5-7, 6-4. in penultima runda a competitiei, romanca o va intalni pe chinezoaica Qinwen Zheng 126 WTA), venita din calificari. Dar, la finalul .

WTA Miami: Monica Niculescu, abandon in primul tur al calificarilor dupa ce a castigat primul set

Monica Niculescu a fost eliminata in primul tur al turneului de tenis WTA 1. 000 de la Miami, romanca abandonand in setul doi meciul cu rusoaica Liudmila Samsonova 126 WTA), din motive medicale. in momentul in care a decis sa abandoneze, Monica Niculescu conducea cu 1-0 la seturi.

VIDEO WTA Monterrey: Sloane Stephens, eliminata in optimi de o jucatoare de 17 ani (Rezultatele zilei)

Parcursul lui Sloane Stephens 37 WTA, favorita 5) la turneul de la Monterrey Mexic) s-a oprit in optimi. Americana a fost invinsa de canadianca Leylah Annie Fernandez 126 WTA, 17 ani), scor 6-74), 6-3, 6-3, la capatul unei partide care a durat doua ore si opt minute.

WTA Shenzhen: Monica Niculescu, invinsa in primul tur al calificarilor

Monica Niculescu, locul 118 WTA si cap de serie numarul 8, a fost invinsa, sambata, cu scorul de 6-3, 6-3, de americanca Nicole Gibbs, locul 126 WTA, in primul tur al calificarilor turneului de categorie WTA International de la Shenzhen.

WTA Jurmala: Irina Bara, in turul doi dupa ce Margarita Gasparyan a abandonat in setul decisiv; Ana Bogdan, eliminata

Irina Maria Bara 213 WTA) s-a calificat in turul al doilea al turneului WTA de la Jurmala Letonia), beneficiind de abandonul rusoaicei Margarita Gasparyan 57 WTA), cap de serie numarul 5, in setul decisiv. in alta partida a zilei, Ana Bogdan 126 WTA) a fost invinsa in primul tur de slovena Dalila Jakupovic 147 WTA).

Romania a ramas fara jucatoare in calificarile de la Roland Garros. Ana Bogdan, eliminata in turul secund

Ana Bogdan, locul 126 WTA, a ratat, joi, accederea in turul al treilea al calificarilor turneului de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului.

Roland Garros: Ana Bogdan, eliminata in turul trei al calificarilor

Roland Garros: Ana Bogdan, eliminata in turul doi al calificarilor

actualitate, 08:30