07:15

Alexander Zverev, despre pauzele lungi luate de Stefanos Tsitsipas: Nu incalci vreo regula, dar e o lege nescrisa intre jucatori

Victima in mai multe randuri a pauzelor luate de Stefanos Tsitsipas in timpul partidelor, Alexander Zverev a criticat strategia grecului si a afirmat ca el nu va apela niciodata la asemenea tertipuri. continuă pe Hotnews

Cum il ironizeaza Andy Murray pe Stefanos Tsitsipas dupa pauza lunga de toaleta luata la US Open

Andy Murray a fost eliminat de la US Open in turul intai, iar fostul lider mondial s-a plans la finalul partidei cu Stefanos Tsitsipas de comportamentul lipsit de fair-play al grecului. intr-o postare pe Twitter, scotianul a vorbit despre ce poate un om sa faca in timpul care-i este necesar lui Tsitsipas sa ia o pauza de toaleta.

US Open: Stefanos Tsitsipas, inamicul public numarul 1 - VIDEO Grecul, set castigat cu 6-0 dupa ce a mers din nou la vestiare

Stefanos Tsitsipas nu se dezminte: acuzat de Andy Murray ca triseaza, al treilea favorit al competitiei de la Flushing Meadows a luat o pauza de opt minute si in timpul partidei cu Adrian Mannarino din turul al doilea.

Dominic Thiem intervine in scandalul dintre Andy Murray si Stefanos Tsitsipas - Parerea surprinzatoare a campionului de la US Open

Andy Murray l-a criticat pe Stefanos Tsitsipas dupa meciul direct de la US Open turul intai, disputa castigata in cinci seturi de grec), fostul lider al ierarhiei ATP acuzandu-l pe adversar ca a apelat la o serie de pauze pentru a-l scoate din sarite si din ritm. in scandalul momentului a intervenit si Dominic Thiem, campionul en-titre de la Flushing Meadows.

VIDEO Scandal la US Open dupa un meci fantastic de cinci seturi: Andy Murray il acuza pe Stefanos Tsitsipas ca a trisat

Partida dintre Andy Murray si Stefanos Tsitsipas si-a respectat statutul de meci vedeta, cei doi oferind un duel spectaculos, incheiat dupa cinci seturi. Duelul de pe Arthur Ashe a avut de toate, inclusiv o acuza la adresa grecului, al treilea favorit de la US Open.

actualitate, 07:15