08:45

US Open: Stefanos Tsitsipas, inamicul public numarul 1 - VIDEO Grecul, set castigat cu 6-0 dupa ce a mers din nou la vestiare

Stefanos Tsitsipas nu se dezminte: acuzat de Andy Murray ca triseaza, al treilea favorit al competitiei de la Flushing Meadows a luat o pauza de opt minute si in timpul partidei cu Adrian Mannarino din turul al doilea. continuă pe Hotnews

VIDEO Scandal la US Open dupa un meci fantastic de cinci seturi: Andy Murray il acuza pe Stefanos Tsitsipas ca a trisat

Partida dintre Andy Murray si Stefanos Tsitsipas si-a respectat statutul de meci vedeta, cei doi oferind un duel spectaculos, incheiat dupa cinci seturi. Duelul de pe Arthur Ashe a avut de toate, inclusiv o acuza la adresa grecului, al treilea favorit de la US Open.

Cum il ironizeaza Andy Murray pe Stefanos Tsitsipas dupa pauza lunga de toaleta luata la US Open

Andy Murray a fost eliminat de la US Open in turul intai, iar fostul lider mondial s-a plans la finalul partidei cu Stefanos Tsitsipas de comportamentul lipsit de fair-play al grecului. intr-o postare pe Twitter, scotianul a vorbit despre ce poate un om sa faca in timpul care-i este necesar lui Tsitsipas sa ia o pauza de toaleta.

Dominic Thiem intervine in scandalul dintre Andy Murray si Stefanos Tsitsipas - Parerea surprinzatoare a campionului de la US Open

Andy Murray l-a criticat pe Stefanos Tsitsipas dupa meciul direct de la US Open turul intai, disputa castigata in cinci seturi de grec), fostul lider al ierarhiei ATP acuzandu-l pe adversar ca a apelat la o serie de pauze pentru a-l scoate din sarite si din ritm. in scandalul momentului a intervenit si Dominic Thiem, campionul en-titre de la Flushing Meadows.

Alexander Zverev, despre pauzele lungi luate de Stefanos Tsitsipas: Nu incalci vreo regula, dar e o lege nescrisa intre jucatori

Victima in mai multe randuri a pauzelor luate de Stefanos Tsitsipas in timpul partidelor, Alexander Zverev a criticat strategia grecului si a afirmat ca el nu va apela niciodata la asemenea tertipuri.

actualitate, 08:45