08:00

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al calificarilor la Cincinnati

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Ana Bogdan, locul 59 mondial, a fost eliminata, sambata, in primul tur al calificarilor la turneul de la Cincinnati. continuă pe Ziarul Bursa

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al calificarilor la WTA Cincinnati

Ana Bogdan a fost eliminata in primul tur al calificarilor la turneul de categorie WTA 1000 de la Cincinnati, dupa ce a fost invinsa de Aliaksandra Sasnovich locul 76 mondial).

Jucatoarea romana Ana Bogdan, clasata pe locul 59 in lume, a suferit o infrangere in primul tur al calificarilor la prestigiosul turneu de tenis de la Cincinnati. intr-o partida tensionata, Bogdan s-a confruntat cu adversara sa din Belarus, Aliaksandra Sasnovich, aflata pe pozitia 76 in clasamentul mondial. Dupa un meci incins care a durat doua ore si cinci minute, scorul final a fost 6-3, 2-6, 6-1 in favoarea belarusei. Cu toate ca Bogdan a reusit sa castige un set, Sasnovich a dominat ultimul set al meciului, asigurandu-si astfel victoria. Cu infrangerea din aceasta etapa a calificarilor, Bogdan paraseste competitia prematur.