01:05

ARENA NATIONALA SI CAMPIOANA MONDIALA SPUN: LA REVEDERE! EURO 2020: Franta - Elvetia 3-3 (4-5 la penalty-uri)

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Arena Nationala si-a luat la revedere de la EURO 2020, la fel a facut si campioana mondiala, Franta, eliminata de Elvetia la lovituri de departajare. Scenaristul partidelor de aziieri sau cum vreti dumneavoastra la Bucuresti meciul a inceput pe 28 iunie si s-a terminat pe 29) a vrut sa fie generos si a mers pe acelasi sablon ca la Spania - Croatia, 3-1 pentru o echipa, 3-3, prelungiri, dupa care a schimbat putin partitura. continuă pe Ziarul Bursa

Granit Xhaka, capitanul Elvetiei, mesaj emotionant dupa calificarea dramatica de pe Arena Nationala

Dupa victoria incredibila in optimi Euro 2020) a Elvetiei in fata Frantei pe Arena Nationala, la loviturile de departajare, capitanul Granit Xhaka a declarat ca fiecare elvetian, oriunde s-ar afla, poate sa fie mandru de performanta lor.

CAMPIOANA A PLECAT ACASA EURO 2020: Belgia - Portugalia 1-0

Belgia a eliminat Portugalia la capatul unui meci cu multe faulturi si multi nervi. Ronaldo nu a mai reusit sa traga echipa dupa el, ba mai mult, exemplul lui de jucator care vrea sa fie si arc si sageata a fost luat si de alti coechipieri din compartimentul ofensiv, fapt ce a influentat exprimarea formatiei campioane.

Euro 2020: Ultimul meci de pe Arena Nationala. Ghid pentru accesul pe stadion Programul si traseele speciale ale autobuzelor si al metroului Restrictii de circulatie

Luni, pe Arena Nationala va avea loc, de la ora 22. 00, ultimul meci din cadrul Euro 2020 gazduit la Bucuresti. La partida Franta - Elvetia din optimi spectatorii vor putea intra pe stadion incepand cu ora 19. 00 pe baza tichetelor de acces, respectiv a bratarilor care confirma respectarea regulilor impuse in contextul pandemiei. Sarbatoare pe Arena Nationala: Franta, campioana mondiala, duel cu Elvetia Programul zilei la Euro 2020).

Franta Elvetia, ultimul meci gazduit de Arena Nationala la EURO 2020

Campioana mondiala Franta vine pe Arena Nationala pentru optimea de finala cu Elvetia in al patrulea si ultimul meci gazduit de Bucuresti la acest turneu final european.

Sarbatoare pe Arena Nationala: Franta, campioana mondiala, duel cu Elvetia (Programul zilei la Euro 2020)

Arena Nationala gazduieste ultimul meci din cadrul Euro 2020, cel mai mare stadion din tara primind nationalele Frantei si Elvetiei la Bucuresti. in cealalta optime a zilei de luni, Spania si Croatia se lupta la Copenhaga pentru a trece in sferturi.

Selectionerul Frantei, inainte de meciul de pe Arena Nationala: S-a simtit mai bine la Bucuresti decat la Budapesta

Arena Nationala isi va incheia mandatul de la Euro 2020 cu un meci de gala in care Franta campioana mondiala en-titre) se va duela in optimi cu Elvetia luni, ora 22:00). Didier Deschamps, selectionerul Cocosilor Galici, s-a declarat foarte multumit de sederea la Bucuresti, acesta marturisind ca delegatia franceza s-a simtit mai bine in Capitala decat la Budapesta.

EURO 2020. Meciul campioanei mondiale Franta cu Elvetia a inceput pe Arena Nationala. La pauza, 0-1. VIDEO

Meciul campioanei mondiale Franta cu Elvetia a inceput pe Arena Nationala. Este ultimul meci gazduit la Bucuresti in cadrul Euro-2020. Partida conteaza pentru optimile de finala.

FOTO Mesajul lui Roger Federer dupa ce Elvetia a eliminat dramatic Franta pe Arena Nationala

Duelul fantastic de pe Arena Nationala a tinut cu sufletul la gura telespectatorii, printre acestia numarandu-se si Roger Federer. Marele campion din Basel aflat la Wimbledon) a avut o reactie prompta dupa ce Elvetia a eliminat Franta in optimile de la Euro 2020.

Imaginea zilei pe Arena Nationala - Cat de mult se poate schimba viata in 92 de secunde?

Arena Nationala a avut ocazia de a gazdui unul dintre cele mai frumoase meciuri de la Euro 2020. Franta conducea Elvetia cu 3-1 in minutul 80, dar trupa lui Vladimir Petkovic a intors incredibil soarta duelului si s-a impus la penaltiuri calificandu-se in sferturi). Imaginea zilei a fost oferita la Bucuresti de un fan elvetian.

LiveBLOG Franta vs Elvetia 3-2 (Rep. II) 81 Seferovic reduce din diferenta pe Arena Nationala Lloris a aparat un penalty

Arena Nationala gazduieste luni ultimul sau meci din cadrul Euro 2020, cel mai mare stadion din tara primind nationalele Frantei si Elvetiei optimi). Partida de la Bucuresti este in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews. ro.