17:00

Argentina accede in careul de asi al Cupei Mondiale

Argentina a invins la limita Belgia, scor 1-0, in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, gratie golului inscris devreme in meci de Gonzalo Higuain. Belgienii au cautat in permanenta golul egalizator, dar s-au izbit de apararea fara cusur a pumelor, care vor intalni Olanda sau Costa Rica, in faza semifinalelor. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial . continuă pe Online Sport

Argentina s-a calificat in semifinale dupa ce a invins, la limita, Belgia, cu 1-0, in sferturile Cupei Mondiale

Argentina s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale. Higuain a marcat in minutul 8 si a trimis Argentina in semifinale, unde va juca in compania castigatoarei intalnirii Olanda- Costa Rica.

Live Text: Argentina- Belgia, ora 19, in sferturile Cupei Mondiale

Argentina si Belgia se dueleaza azi pentru un loc in semifinalele Cupei Mondiale. invingatoarea din acest meci va intalni, in careul de asi, castigatoarea intalnirii Olanda- Costa Rica.

Live Text: Argentina- Belgia, 0-0, in sferturile Cupei Mondiale

Live Text: Argentina- Belgia, 1-0, in sferturile Cupei Mondiale

Argentina a invins Belgia, scor 1-0, si s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale

Reprezentativa Argentinei s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale, dupa ce a invins, sambata, la Brasilia, cu scorul de 1-0 1-0), selectionata Belgiei, in sferturile de finala ale competitiei.

Olanda- Costa Rica, 4-3, in sferturile Cupei Mondiale. Olanda se califica in semifinale!

Olanda s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale dupa ce a invins Costa Rica cu 4-3. dupa executarea loviturilor de departajare. in semifinale, Olanda va intalni Argentina.

Argentina invinge Belgia cu 1-0 si se califica in semifinalele Cupei Mondiale dupa 24 de ani

Argentina s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale din Brazilia, dupa ce a castigat cu 1-0 in fata Belgiei, intr-un meci disputat la Brasilia. Unicul gol al intalnirii a fost marct in minutul 8, de Gonzalo.

Brazilia a invins Columbia, scor 2-1, si s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale

Reprezentativa Braziliei s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale, dupa ce a invins, vineri, la Fortaleza, cu scorul de 2-1 1-0), selectionata Columbiei, in sferturile de finala ale competitiei. Pentru.

Germania s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale dupa ce a invins Franta cu scorul de 1-0

Germania s-a calificat, vineri seara, in semifinalele Cupei Mondiale dupa ce a invins reprezentativa Frantei cu scorul de 1-0, relateaza EvenimentulZilei. Unicul gol al partidei a fost inscris de Mats.

Belgia a invins SUA, scor 2-1, dupa prelungiri, si s-a calificat in sferturile Cupei Mondiale

Belgia s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, marti, cu scorul de 2-1, dupa prelungiri, selectionata Statelor Unite ale Americii, in optimile competitiei. Pentru.

actualitate, 17:00