20:45

Asa am trait Simona Halep vs Jaqueline Cristian in sferturi la Transylvania Open

Am transmis live text in aceasta pagina meciul dintre Simona Halep si Jaqueline Cristian din sferturile de finala ale Transylvania Open, turneu WTA 250 gazduit in aceasta saptamana. continuă pe Online Sport

VIDEO Simona Halep, in semifinale la Transylvania Open - A cedat doar doua game-uri cu Jaqueline Cristian

Jaqueline Cristian nu s-a mai aflat la nivelul din rundele precedente, a comis 46 de erori nefortate si nu a reusit sa ii puna probleme Simonei Halep. Principala favorita de la Transylvania Open s-a impus dupa doar 68 de minute de joc, scor 6-1, 6-1, si se va duela cu Marta Kostyuk in semifinalele turneului WTA 250 de la Cluj-Napoca.

Simona Halep, despre problema avuta la meciul cu Varvara Gracheva: Durerea a fost mare. Nu prea am reusit sa ma misc

A invins-o fara prea mari probleme pe Varvara Gracheva Transylvania Open, optimi), dar in timpul pauzei dintre seturi a fost nevoita sa ceara timeout medical. Simona Halep a vorbit despre durerile la spate, dar si despre duelul cu Jaqueline Cristian.

Simona Halep face pasul in sferturi la Transylvania Open. O va intalni pe Jaqueline Cristian

N-a fost loc de surpriza, joi seara, in confruntarea dintre Simona Halep 18 WTA) si Varvara Gracheva din Rusia 81 WTA), meci din optimile de finala la Transylvania Open de la Cluj-Napoca.

Jaqueline Cristian e in sferturi la Transylvania Open

Jucatoarea romana de tenis Jaqueline Cristian a reusit o calificare superba in sferturile de finala ale turneului Transylvania Open WTA 250), care are loc in BT Arena din Cluj-Napoca si e dotat cu premii totale de 235. 238 de dolari, dupa ce a invins-o, miercuri seara, pe australianca Alja Tomljanovic cu 7-6 5), 7-5. Jaqueline Cristian .

Greu in primul tur, ceva mai usor in optimi.Jaqueline Cristian, insferturi

Jaqueline Cristian a avansat cu greu in optimile de finala de la Transylvania Open, dar se pare ca asta a ajutat-o in meciul cu Ajla Tomljanovic, meci pe care l-a castigat in doua seturi.

Transylvania Open: Cand va avea loc meciul dintre Simona Halep si Gabriela Ruse - Programul zilei de miercuri

Organizatorii de la Transylvania Open au anuntat programul zilei de miercuri, 27 octombrie, una in care va avea loc si duelul 100% romanesc dintre Simona Halep si Gabriela Ruse.

Simona Halep, asteptata cu nerabdare in Austria. Ce a putut spune directoarea turneului de la Linz

Simona Halep, asteptata cu nerabdare in Austria. Fostul lider mondial se lupta in aceasta saptamana pentru trofeul Transylvania Open. Halep va juca, astazi, in sferturi de finala, contra conationalei Jaqueline Cristian. Desi se parea ca turneul de la Cluj va fi ultimul din acest sezon pentru ea, Simona Halep a anuntat ca va participa si .

Simona Halep in semifinale la Transylvania Open. A cedat doar doua game-uri!

Principala favorita a turneului de la Cluj-Napoca si-a respectat statutul si nu i-a lasat decat doua game-uri lui Jaqueline Cristian intr-un sfert de finala suta la suta romanesc.

Transylvania Open: Simona Halep joaca vineri cu Jaqueline Cristian Emma Raducanu, duel cu Marta Kostyuk - Programul zilei

Organizatorii de la Transylvania Open au anuntat programul zilei de vineri, 29 octombrie, una in care vor avea loc, in sferturi, partida Emma Raducanu - Marta Kostyuk, dar si duelul 100% romanesc dintre Simonei Halep si Jaqueline Cristian.

Simona Halep, in sferturi la Transylvania Open dupa un meci in care a acuzat probleme medicale - O va intalni pe Jaqueline Cristian

Varvara Gracheva a practicat un joc agresiv in fata Simonei Halep, dar diferenta de valoare si-a spus cuvantul si jucatoarea noastra s-a calificat in sferturi la Transylvania Open dupa o ora si 13 minute, scor 6-4, 6-2. Principala favorita a acuzat dureri la spate in pauza dintre seturi, dar a revenit foarte bine pe teren si va avea parte de inca un duel romanesc la Cluj-Napoca: o va intalni pe Jaqueline Cristian.

actualitate, 20:45