13:30

Atletico Madrid elimina FC Barcelona in sferturile Champions League

Seara magica pentru Atletico Madrid si suporterii care au umplut pana la refuz tribunele lui arenei Vicente Calderon. Jucatorii lui Diego Simeone au reusit un meci perfect si au invins la limita, scor 1-0, o FC Barcelona care a ratat mult, dar care nici nu s-a ridicat la pretentiile unei foste campioane. continuă pe Online Sport

LIVE Champions League: Atletico Madrid-FC Barcelona 1-0 si Bayern Munchen-Manchester United 3-1

Onlinesport. ro transmite miercuri seara celelalte doua sferturi de finala ale Champions League cu incepere de la ora 21:45: Atletico Madrid-FC Barcelona si Bayern Munchen-Manchester United.

Azi LIVE Champions League: Atletico Madrid-FC Barcelona si Bayern Munchen-Manchester United (21:45)

Statistici dupa sferturile Champions League

Va oferim mai jos cateva dintre cele mai interesante statistici in urma sferturilor de finala disputate in Champions League.

Sicane pentru Barcelona pe Vicente Calderon

Jucatorii echipei FC Barcelona s-au plans inaintea confruntarii de miercuri seara cu Atletico Madrid din sferturile Champions League ca gazdele partidei apeleaza la sicane pentru a le crea probleme.

LIVE Champions League: Borussia Dortmund-Real Madrid si Chelsea-PSG

Onlinesport. ro transmite live text in aceasta seara de la ora 21:45 meciurile Borussia Dortmund-Real Madrid 0-3 in tur) si Chelsea-Paris Saint Germain 1-3) care conteaza pentru mansa retur a sferturilor de finala. Dupa cele doua confruntari vom cunoaste numele primelor doua semifinaliste ale UEFA Champions League din acest sezon.

Azi LIVE Champions League: Borussia Dortmund-Real Madrid si Chelsea-PSG (21:45)

Champions League: Chelsea spera sa intoarca rezultatul de la Paris - Borussia, salvata doar de o minune

Chelsea a pierdut mansa tur cu PSG scor 3-1), insa va da totul pentru a ajunge in semifinalele Champions League, dupa cum a asigurat Jose Mourinho, tehnicianul britanicilor. In cealalta partida a serii, Real Madrid va avea o misiune usoara pe terenul Borussiei, dupa ce a castigat cu 3-0 pe Santiago Bernabeu. Intra in material pentru a vedea programul transmisiilor tv.