23:45

Barcelona Madrid

VIDEO. Real Madrid, campioana pentru a 36-a oara in La Liga

Real Madrid a cucerit titlul in La Liga in mod matematic, dupa ce a obtinut o victorie zdrobitoare impotriva echipei Cadiz, cu scorul de 3-0, in timp ce rivala lor, Barcelona, a suferit o infrangere surprinzatoare impotriva lui Girona, cu scorul de 2-4, in etapa a 34-a a campionatului spaniol. Victoria decisiva a lui Real .

Real Madrid, noua campioana a Spaniei - Esecul Barcelonei a trimis titlul pe Bernabeu

Barcelona a pierdut derbiul local din Catalonia cu Girona, scor 4-2, iar de esecul formatiei lui Xavi a profitat tocmai Real Madrid, marele rival. Galacticii sunt noii campioni ai Spaniei cu patru etape inainte de finalul sezonului din LaLiga.

Real Madrid, campioana Spaniei. Barcelona, esec usturator cu Girona, care trimite titlul in curtea rivalei

Echipa lui Carlo Ancelotti a luat titlul cu 4 etape inainte de finalul sezonului.

Real Madrid este noua campioana a Spaniei. Girona a batut-o clar pe Barcelona si a spulberat orice semn de intrebare in privinta luptei la titlu

Real Madrid a castigat campionatul Spaniei pentru a 36-a oara in istorie, sambata, cu patru etape ramase de disputat din actuala editie de LaLiga. Real Madrid e oficial noua campioana a Spaniei .

Real Madrid, oficial noua campioana a Spaniei. Girona bate Barcelona si urca pe doi

Matematic s-a incheiat lupta pentru titlul din La Liga dupa meciurile disputate de Real Madrid si FC Barcelona in etapa a 34-a.

Presedintele Barcelonei ar putea cere rejucarea meciului cu Real Madrid

Arbitrajul VAR produce multe momente confuze si in alte tari, iar Joan Laporta, presedintele celor de la FC Barcelona, a avut un discurs vehement dupa infrangerea in fata celor de la Real Madrid.

El Clasico, decis in prelungiri! Golul lui Jude Bellingham o duce pe Real Madrid aproape de un nou titlu

Real Madrid este foarte de a-si adjudeca al 36-lea titlu din istorie dupa ce s-a impus cu scorul de 3-2 in marele derby contra celor de la FC Barcelona, in etapa cu numarul 32 din La Liga. in fata unui Santiago Bernabeu arhiplin, FC Barcelona a condus in doua randuri prin golurile lui Andreas Christensen .

Carlo Ancelotti a transmis ce a ajutat-o pe Real Madrid sa castige derby-ul cu Barcelona - Madrilenii, un nou pas catre titlu

Real Madrid a facut un pas important catre titlul de campioana a Spaniei, dupa ce a invins rivala Barcelona 3-2), cu un gol inscris in prelungiri de britanicul Jude Bellingham.

Xavi striga hotii dupa Real Madrid Barcelona: discurs incendiar dupa un El Clasico exploziv

Antrenorul catalanilor a devenit un critic permanent al arbitrajului.

Antrenorul Barcelonei, sincer dupa esecul dramatic suferit in fata Realului

Dupa eliminarea din Champions League, Barcelona a suferit o noua dezamagire, fiind rapusa dramatic de Real Madrid, scor 3-2, in derby-ul etapei cu numarul 32 din LaLiga.

Real Madrid a invins Barcelona, scor 3-2

Echipa spaniola Real Madrid a invins duminica seara, pe teren propriu, scor 3-2, formatia FC Barcelona, in etapa a 32-a din La Liga.

Real Madrid a castigat cu FC Barcelona 3-2, in derby-ul El Clasico |VIDEO

Real Madrid a castigat cu Barcelona, scor 3-2, in derby-ul El Clasico. Barcelona a inceput meciul in forta si a deschis scorul dupa doar sase minute, cand Andreas Christensen a inscris dupa un corner executat perfect de Raphinha.

Real Madrid, victorie in prelungiri cu FC Barcelona Un nou episod spectaculos din El Clasico

Real Madrid si FC Barcelona au oferit duminica un nou duel spectaculos in derbiul Spaniei, incheiat cu scorul de 3-2 pentru formatia lui Carlo Ancelotti, in etapa cu numarul 32 din LaLiga.

Real Madrid invinge Barcelona in El Clasico, dupa ce a fost condusa de doua ori pe propriul teren

Liderul din La Liga ajunge la 11 puncte dupa victoria scor 3-2 obtinuta, duminica seara, in derby-ul cu rivala istorica FC Barcelona.

P INFOGRAFIC: Stelele All Time de la Real Madrid si FC Barcelona: trecut vs. prezent

Duminica, 21 aprilie, de la ora 22:00, va avea loc un nou episod din marele derby al fotbalului spaniol dintre Real Madrid si FC Barcelona, marele El Clasico asa cum este cunoscut in intreaga lume.

LaLiga: Real Madrid vs Barcelona - Galacticii, invincibili acasa; catalanii, fara esec in deplasare

Real Madrid - Barcelona, meci contand pentru etapa a 32-a din campionatul Spaniei, este programat, duminica, 21 aprilie, de la ora 22:00, pe Santiago Bernabeu, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Liga Campionilor: PSG si Borussia Dortmund, calificate in semifinale

Echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund s-au calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat formatiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2.

LiveBlog: Barcelona - PSG si Dortmund - Atletico Madrid, in sferturile Champions League Gol dupa gol la Barcelona si Dortmund

Marti vom afla care sunt primele doua echipe calificate in sferturile UEFA Champions League. Barcelona primeste vizita celor de la PSG 3-2 in tur), in timp ce Borussia Dortmund joaca contra lui Atletico Madrid 1-2 in tur). Partidele sunt transmise in direct pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 si Prima Sport 2, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

Meciuri decisive in Champions League: Cine transmite la tv Barcelona - PSG si Borussia Dortmund - Atletico Madrid

Fanii au avut parte de 18 goluri in mansa tur din sferturile Champions League, iar marti vom afla primele echipe care se vor califica in semifinalele celei mai importante competitii europene. De la ora 22:00, Barcelona va incerca sa-si apere avantajul obtinut pe Parc des Princes 3-2 vs PSG), iar Borussia Dortmund va lupta pentru a intoarce rezultatul din Spania 1-2 vs Atletico Madrid).

actualitate, 23:45