14:00

Bayern este noua regina a Europei

Bayern Munchen s-a impus cu 2-1 in finala Ligii Campionilor disputata la Londra cu Borussia Dortmund. Dupa o prima repriza dominata de Borussia, Bayern a deschis scorul in repriza a doua prin Mandzukic, Gundogan a egalat din penalty, dar Robben a adus trofeul la Munchen cu golul marcat in minutul 89. continuă pe Online Sport

Robben duce Liga Campionilor lui Bayern

FOTOGALERIE Bayern - Borussia 2-1/ Bayern, noua regina a Europei

Bayern Munchen a cucerit Liga Campionilor editia 2012-2013), echipa pregatita de Jupp Heynckes impunandu-se, scor 2-1, in finala cu Borussia. Mand382;ukic 60') si Robben 89') au punctat pentru campioana Germaniei, in timp ce Gundo287;an 68' - penalti) a inscris pentru formatia din Dortmund. In urma acestui succes, Bayern si-a trecut in palmares a cincea Liga a Campionilor dupa 12 ani de pauza).

VIDEO FOTOGALERIE Bayern - Borussia 2-1/ Bayern, noua regina a Europei

Una dintre cele mai frumoase finale de Champions League: Bayern Munchen este noua campioana a Europei, dupa 2-1 cu Borussia Dortmund

Fotbal de super clasa, interventii senzationale ale portarilor, intrari la sacrificiu si faze desprinse parca din alta lume. Aceasta a fost povestea finalei germane de pe Wembley, una dintre cele mai frumoase.

actualitate, 14:00