15:01

Brazilia - Germania, reeditarea finalei Cupei Mondiale din 2002

Pare incredibil, dar singurele echipe cu peste 100 de meciuri la Cupa Mondiala, Brazilia si Germania, s-au intalnit o singura data in istoria de 84 de ani a competitiei. S-a intamplat in urma cu 12 ani, in. continuă pe Antena3

Olanda a invins Costa Rica la penaltyuri si s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale

Olanda este cea de-a patra semifinalista a Cupei Mondiale din Brazilia, dupa ce a invins Costa Rica cu 4-3, in urma loviturilor de departajare, intr-un meci disputat la Salvador. La finalul celor 120 de minute de.

Argentina invinge Belgia cu 1-0 si se califica in semifinalele Cupei Mondiale dupa 24 de ani

Argentina s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale din Brazilia, dupa ce a castigat cu 1-0 in fata Belgiei, intr-un meci disputat la Brasilia. Unicul gol al intalnirii a fost marct in minutul 8, de Gonzalo.

CUPA MONDIALA: Brazilia - Germania, prima semifinala a competitiei

Selectionata Braziliei va intalni reprezentativa Germaniei, marti, 8 iulie, la Belo Horizonte, de la ora 23. 00, in prima semifinala a Cupei Mondiale.

Brazilia invinge Columbia cu 2-1 si se califica in semifinalele Cupei Mondiale

Brazilia s-a calificat cu emotii in semifinalele Cupei Mondiale, dupa ce a invins Columbia cu 2-1, intr-un meci disputat la Fortaleza. Gazdele turneului final au marcat prin cei doi fundasi centrali, Thiago Silva.

Brazilia a invins Columbia, scor 2-1, si s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale

Reprezentativa Braziliei s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale, dupa ce a invins, vineri, la Fortaleza, cu scorul de 2-1 1-0), selectionata Columbiei, in sferturile de finala ale competitiei. Pentru.

LIVE TEXT Brazilia - Germania, ora 23.00. Semifinale Cupa Mondiala 2014

Brazilia si Germania se intalnesc, marti seara, de la ora 23. 00, ora Romaniei, in prima semifinala a Campionatului Mondial de fotbal, gazduit de Brazilia. Partida, desfasurata pe Arena Mineirao, din Belo Horizonte, ar putea da numele campioanei mondiale, avand in vedere ca ambele echipe sunt principalele favorite ale turneului.

Castigatoarea Cupei Mondiale va primi trofeul din partea presedintelui brazilian

Presedintele brazilian Dilma Rousseff va fi cea care va inmana trofeul castigatoarei Cupei Mondiale, duminica, dupa ce se va termina finala, scrie AFP. Voi inmana castigatorilor trofeul Cupei Mondiale.

CM Fotbal, o semifinala istorica: Brazilia - Germania 1-7 Oscar 90'- Muller 11', Klose 23' , Kroos 25', 27', Khedira 30', Schurrle 69', 79'. Cea mai grea infrangere din istoria Selecao la un CM/ Nemtii nu se opresc niciodata

Daca ati deschis acest articol si ati vazut Brazilia-Germania 1-7 va asiguram ca nu e greseala editorului ci doar sunteti martorii unui meci istoric, halucinant si fabulos in acelasi timp. Cea mai rusinoasa si mare infrangere din istoria Selecao si o repriza de povestit si repovestit nepotilor pentru nemti. Ca totul sa fie la superlativ pentru acesti admirabili fantastici ai lui Low, veteranul Klose devine cel mai bun marcator din istoria CM cu 16 reusite. Fara epitete ci doar un Multumim Germania pentru acest spectacolScolari: Este un rezultat catastrofal, sunt principalul responsabil. E cel mai dureros moment al vietii meleDavid Luiz: Cer iertare poporului brazilianJoachim Low: Ne-am folosit de imensa presiune pusa pe nationala BrazilieiDezastrele Selecao: CM 1950 Brazilia pierde acasa titlul in fata Uruguay-ului. Avea nevoie doar de un egal vezi explicatia in text)/ CM 2014 Brazilia-Germania 1-7.

CM Fotbal, o semifinala istorica: Brazilia - Germania 1-7. Cea mai grea infrangere din istoria Selecao la un CM/ Nemtii nu se opresc niciodata

Argentina s-a calificat in semifinale dupa ce a invins, la limita, Belgia, cu 1-0, in sferturile Cupei Mondiale

Argentina s-a calificat in semifinalele Cupei Mondiale. Higuain a marcat in minutul 8 si a trimis Argentina in semifinale, unde va juca in compania castigatoarei intalnirii Olanda- Costa Rica.

actualitate, 15:01