18:45

Brazilia - Mexic 0-0. Remiza mare pentru mexicani la Cupa Mondiala

Brazilia si Mexic au remizat in primul meci al etapei a doua din faza grupelor, la Cupa Mondiala. Dupa meciul incheiat 0-0, pe Arena Castelao din Fotaleza, atat Brazilia, cat si Mexic au cate 4 puncte in grupa A, fiind lideri autoritari. continuă pe România Liberă

Cupa Mondiala: avancronica Brazilia - Mexic, meci cu traditie

Cel mai important meci al zilei de 17 iunie, la Cupa Mondiala, este Brazilia Mexic, din cadrul grupei A, care reprezinta debutul celei de a doua etape a fazei grupelor. Meciul, un clasic, este important atat pentru brazilieni, cat si pentru mexicani, avand in vedere ca o eventuala victorie pentru oricare dintre parti ar putea da deja numele primei echipe calificate in optimi. Singura conditie este ca in partida dintre Camerun Croatia, disputata dupa miezul noptii, de la ora 01. 00, scorul sa se incheie la egalitate.

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Mexic 0-0

Belgia-Algeria 2-1), Brazilia-Mexic 22:00) si Rusia-Coreea de Sud 01:00) sunt transmise LIVE TEXT, minut cu minut, in modulul nostru livetext. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Taboul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Mexic (22:00)

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Belgia-Algeria (19:00), Brazilia-Mexic (22:00) si Rusia-Coreea de Sud (01:00)

Belgia-Algeria 19:00), Brazilia-Mexic 22:00) si Rusia-Coreea de Sud 01:00) sunt transmise LIVE TEXT, minut cu minut, in modulul nostru livetext. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Taboul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

Avancronica Brazilia-Mexic (LIVE, 22:00)

Cele doua echipe deschid practic etapa a doua din faza grupelor, iar un succes ar reprezenta pentru fiecare dintre acestea asigurarea calificarii in optimi. Brazilia si Mexic se intalnesc pe Arena Castelao din Fortaleza dupa ce au castigat primele meciuri din Grupa A.

CM Fotbal: Brazilia - Mexic 0-0 / Meci spectaculos, dar fara goluri.

Brazilia si Mexic au oferit o partida spectaculoasa dar fara rezultate pe tabela de marcaj. Ocaziile au fost impartite intre cele doua echipe, la fel ca si momentele de dominare, iar portarul mexican Ochoa a reusit un meci fantastic, salvand echipa in multe situatii. In primul meci din faza grupelor, Brazilia a invins Croatia cu scorul de 3-1, prin golurile marcate de Neymar 29 si 71 din penalti) si Oscar 92), respectiv autogol Marcelo 11). Mexic a debutat cu o victorie impotriva Camerunului, prin golul marcat de Peralta 61).

CM Fotbal: Brazilia - Mexic 0-0 / Meci spectaculos, dar fara goluri

Brazilia-Mexic: La ce sa se mai astepte acum mexicanii? (LIVE, 22:00)

Brazilia si Mexic se intalnesc pe Arena Castelao din Fortaleza dupa ce au castigat primele meciuri din Grupa A. Cele doua echipe deschid faza a doua a grupelor de la Cupa Mondiala 2014. In primul meci, mexicanii au dat trei goluri valabile, dar li s-a pus doar unul pe tabela. La ce se se astepte acum, cu Brazilia, dupa ce gazdele au avut nevoie de un penalty inventat ca sa se desprinda de Croatia, ai carei jucatori au fost trimisi in pragul depresiei si au trebuit sa faca baie in piscina dezbracati ca sa isi mai revina? .

Promotia de marti de la Sportingbet: Un penalty la Brazilia - Mexic iti ofera banii inapoi

Dupa doua zile in care userii Sportingbet si-au putut recupera banii in cazul unor pariuri necastigatoare la Cupa Mondiala 2014, urmeaza o alta promotie asemanatoare, pe meciul de marti dintre Brazilia si Mexic.

Meciul zilei la Cupa Mondiala: Brazilia - Mexic, duelul care poate decide prima echipa calificata in optimile de finala

Prima etapa din faza grupelor de la Cupa Mondiala se va incheia astazi, odata cu cele doua partide din grupa H, dar capul de afis al zilei este duelul dintre Brazilia si Mexic, la finalul caruia am putea afla.

actualitate, 18:45