12:45

Cainii sunt zen cu Stoican, dar pierd cu Chiajna si Brasov

Plecarea lui Mihai Teja nu a avut absolut niciun fel de efect asupra jocului practicat de Dinamo. Privit ca un fin psiholog la reintoarcerea in Stefan cel Mare, Flavius Stoican va avea de lucru in pauza cauzata de amicalul echipei nationale, dupa 0-3 cu Chiajna si 0-1 cu Brasov. Cainii au pierdut, sambata, scor 1-0, in deplasarea de la Brasov. Cele doua formatii si-au impartit aproape in mod egal ocaziile, gazdele avand un plus ofensiv in prima parte. Dinamo a ratat in repriza a doua prin Steliano Filip si Marius Alexe. Bencun, de la FC Brasov, a fost eliminat in minutul 74. Golul victoriei a venit cu cateva minute inainte de final. Dinamo ramane fara victorie sub Tampa din 2009. Lacheul Zotta si-a facut din nou datoria, interzicandu-le jucatorilor sa afiseze un banner cuVrem sa muncim! Stop rezilierii unilaterale!. continuă pe Online Sport

actualitate, 12:45