08:45

Cehia produce surpriza si elimina Olanda in optimile EURO 2020

Finalista din 1996 a invins Olanda, cu 2-0, si continua povestea la EURO 2020. In sferturi, Cehia va intalni Danemarca intr-un meci putin anticipat inaintea startului competitiei. continuă pe Online Sport

Optimile Euro 2020. Ce mari echipe internationale vor juca in Bucuresti

S-au stabilit optimile Euro 2020. Miercuri seara s-au desfasurat ultimele partide din grupele turneului final. in grupa E, Spania a reusit sa se califice, prin victoria categorica obtinuta asupra Slovaciei, 5-0. in schimb, Polonia lui Lewandowski a parasit competitia, fiind invinsa de Suedia cu 2-3. Dar dramatismul serii a fost asigurat de intalnirile din grupa .

Cat costa biletele pentru meciul Franta - Elvetia, din optimile EURO 2020, gazduit pe Arena Nationala din Bucuresti

Incepand cu data de 22 iunie, pe platforma de ticketing UEFA, au fost puse la vanzare biletele pentru meciul dintre Franta si Elvetia, din optimile EURO 2020, gazduit la Bucuresti, pe Arena.

incep optimile Euro 2020: Cu ce echipe s-ar intersecta, in sferturi, castigatoarele din aceasta seara

Dupa doua zile de pauza, turneul final se reia, diseara, de la ora 19. Si vom avea cate doua partide, in fiecare zi, pana marti.

Asa am trait Olanda - Cehia 0-2

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Olanda - Cehia din optimile EURO 2020. Partida s-a disputat la Budapesta.

Euro 2020: Danemarca a obtinut o victorie concludenta (4-0) in fata Tarii Galilor si merge in sferturi

Danemarca a trecut la scor 4-0) de Tara Galilor in optimile Euro 2020, in urma unui meci controlat in totalitate de nordici. Trupa lui Hjulmand merge la Baku pentru a infrunta Olanda sau Cehia in sferturile competitiei.

Euro 2020 |Francezii, suparati ca trebuie sa joace la Bucuresti meciul cu Elvetia. Jucatorii, suporterii si jurnalistii, nemultumiri pe banda rulanta: Micul Paris?! in afara de Arcul de Triumf...

Francezii au ajuns in Romania pentru optimile Euro 2020, faza in care vor intalni nationala Elvetiei, si s-au aratat nemultumiti inca de cand au aterizat la Bucuresti. Si se pare ca nu doar jucatorii.

SURPRIZA DE PE ULITA CEHA EURO 2020: Olanda - Cehia 0-2

Cehia a reusit sa produca surpriza si a eliminat Olanda in urma unui meci in care a fost echipa mai buna. Un iubitor al fotbalului aflat in Rai de 29 de ani ar fi uimit sa afle, nu stim pe ce cale, ca la EURO 2020 s-a jucat o optime intre Tarile de Jos si Cehia. Olanda se numeste in mod oficial Tarile de Jos de la 1 ianuarie 2020, iar de la 1 ianuarie 1993, Cehoslovacia a disparut si pe harta Europei au aparut Cehia si Slovacia.

Prima mare surpriza la Euro 2020 - Olanda, cu victorii pe linie in grupa, invinsa de Cehia (2-0) in optimi

Cehia a reusit sa produca prima surpriza la Euro 2020, invingand, scor 2-0, nationala Olandei. Cehii au reusit sa faca diferenta pe tabela dupa eliminarea lui De Ligt, din minutul 55, calificarea in sferturi fiind una meritata.

Pontul zilei la Euro 2020: O surpriza furnizata de Portugalia contra Belgiei are o cota tentanta pentru pariori

Olanda, condusa de noul barcelonez Memphis Depay, va fi testata duminica de o echipa stancoasa si artagoasa, Cehia. Batavii ies din Olanda si vor merge la Budapesta, dupa 3 jocuri disputate acasa, la Amsterdam.

Olanda Cehia, primul meci al zilei de duminica in optimi la EURO 2020

Puskas Arena din Budapesta gazduieste, duminica, de la ora 19:00, confruntarea dintre Olanda si Cehia.

actualitate, 08:45