15:45

Champions League: Cristiano Ronaldo, decisiv pentru Manchester United in meciul cu Atalanta (Rezultatele zilei)

Condusa cu 2-0 de Atalanta in grupa F din Champions League, Manchester United a reusit sa revina spectaculos in repriza secunda si a inscris golul decisiv 3-2) prin Cristiano Ronaldo. Tot miercuri, Bayern Munchen, Chelsea si Villarreal au obtinut victorii categorice. continuă pe Hotnews

Cristiano Ronaldo, din nou decisiv pentru Manchester United

Condusa de Atalanta pe teren propriu, cu 2-1, Manchester United a intors spectaculos rezultatul si a castigat prin golul marcat de Cristiano Ronaldo.

VIDEO Manchester United, revenire de senzatie contra Atalantei - Cristiano Ronaldo, decisiv

Manchester United era condusa cu 2-0 la pauza de Atalanta, iar jocul formatiei engleze nu functiona aproape deloc. A fost nevoie de o revenire senzationala in a doua repriza, una in care trupa de pe Old Trafford a punctat de trei ori: golul decisiv a purtat semnatura Cristiano Ronaldo.

Mesajul lui Ole Gunnar Solskjaer de la pauza - Cum a revenit Manchester United contra Atalantei

Manchester United a oferit revenirea serii din Champions League pe Old Trafford in fata Atalantei. Condusi cu doua goluri la pauza, diavolii au intors soarta meciului si au castigat cu 3-2. Ole Gunnar Solskjaer a dezvaluit dupa partida care a fost mesajul sau pentru jucatori la pauza, acesta contribuind la victorie.

Avancronica meciului Manchester United Atalanta

Old Trafford gazduieste, miercuri seara, una dintre cele mai interesante dispute ale serii de UEFA Champions League.

Ploaie de goluri in primele doua meciuri ale zilei in Champions League

Nu mai putin de 11 goluri s-au marcat in partidele programate, marti, de la 19:45, in etapa a treia a fazei grupelor UEFA Champions League.

Champions League: Programul complet al transmisiunilor - Ce poate fi urmarit marti la tv

Dupa pauza meciurilor echipelor nationale, Champions League revine pe ecrane, oferta pentru ziua de marti, 19 octombrie, fiind una bogata pentru cei impatimiti de sportul rege.

Mircea Lucescu, invins la limita de FC Barcelona in grupele Champions League

Dinamo Kiev, formatia antrenata de Mircea Lucescu, nu a reusit sa profite de perioada dificila prin care trece FC Barcelona: catalanii s-au impus la limita, scor 1-0, in etapa a treia a grupelor Champions League. Tot miercuri, RB Salzburg a obtinut o victorie importanta in fata celor de la VfL Wolfsburg.

Champions League: Barcelona vs Dinamo Kiev - Marea sansa a lui Mircea Lucescu

Dinamo Kiev are marea ocazie s-o subordoneze pe Barcelona, o umbra a trupei care domina in Europa si in Spania. Duelul din Champions League va avea loc miercuri, de la ora 19:45.

Imaginea de peste doua milioane de like-uri: Ce ai oferi la schimb pentru un tricou al lui Lionel Messi?

Lionel Messi a reusit un prim meci bun in tricoul celor de la PSG, argentinianul contribuind cu o dubla la victoria parizienilor contra lui Leipzig 3-2, in Champions League).

Juventus castiga italieneste la Sankt Petersburg. Jorginho, performanta rarisima pentru Chelsea

Fosta campioana a Italiei ramane cu punctaj maxim dupa trei meciuri in Grupa H a UEFA Champions League.

actualitate, 15:45