19:00

Champions League: FC Porto si Borussia Dortmund, calificari dramatice in sferturi Juventus si Sevilla parasesc competitia

FC Porto a produs surpriza optimilor Champions League. Lusitanii au pierdut pe terenul celor de la Juventus 3-2 dupa prelungiri, 4-4 la general), insa s-au calificat in runda urmatoare gratie golurilor marcate in deplasare. in cealalta partida a serii, Borussia Dortmund a fost egalata in finalul partidei dupa ce a condus cu 2-0, insa s-a impus la general 5-4) in fata celor de la FC Sevilla. continuă pe Hotnews

Champions League: incep serile decisive - Juventus, test pentru sferturi cu Porto

Dupa ce a pierdut cu 2-1 in meciul tur, Juventus este cu gandul doar la calificarea in sferturile Champions League. Andrea Pirlo l-a odihnit pe Cristiano Ronaldo la ultimul meci din campionat nu a fost titular). in cealalta partida a serii, Sevilla va incerca sa intoarca rezultatul din tur pe terenul Borussiei Dortmund.

Cutremur la Torino! Juventus eliminata de Porto in superioritate numerica dupa prelungiri

FC Porto a dat lovitura si s-a calificat in sferturile de finala din Champions League, dupa 2-1 pe teren propriu si 2-3 in returul de la Torino cu Juventus, formatie care paraseste din nou competitia cand lucrurile deveneau cu adevarat mai interesante.

Juventus - Porto, provocarea sezonului pentru campioana Italiei

Invinsa in mansa tur cu 2-1, Juventus Torino este obligata sa castige cu 1-0 sau la diferenta de doua goluri pentru a continua cursa pentru trofeul UEFA Champions League.

actualitate, 19:00