15:30

Cioflingarii din echipa nationala a Romaniei bat Kosovo in ultimele minute, cu un om in plus, un penalty ratat si o prima repriza de 90 de minute

Romania si-a pastrat cu greuloculal doilea, calificabil la EURO 2024, in Grupa I a preliminariilor turneului final, dupa ce ainvins cu mari peripetiimarti seara echipa din statul inventat Kosovo. Partida s-a incheiat 2-0, cu goluri marcate la final. Prima repriza a inceput la ora 21:45 si s-a terminat la 23:26, dupa ce echipa din Kosovo a decis de la sine putere sa iasa de pe teren, un gest sustinut fara acoperire de arbitrul central. Romania nu a jucat mai nimic, ba a mai ratat si un penalty, desi a jucat si in superioritate numerica. Kosovo a avut cele mai mari ocazii reale de gol, pina sa inscrie Romania. Meciul Romania - Kosovo a fost suspendat pentru mesajul din tribune Kosovo este Serbia Grupa Romaniei in preliminariile EURO 2024: Clasament actualizat, rezultate, program . continuă pe Online Sport

actualitate, 15:30