19:30

Cupa Romaniei: Steaua elimina CSU Craiova si completeaza careul de asi

Steaua a invins CSU Craiova, in deplasare, la ultimul meci disputat pe arena Ion Oblemenco, cu 1-0. Cu vederea dubla, Raul Rusescu a marcat unicul gol al meciului,dintr-un penalty usor acordat de centralul Alexandru Tudor si transformat cu noroc. Tudora primit la final reprosurile vulcanicului antrenor Sorin Cirtu, acesta fiind cu greu oprit pe marginea terenului, aflat intr-o veritabila criza de nervi. continuă pe Online Sport

Steaua vs. CSU Craiova, in lupta pentru ultimul loc in semifinalele din Cupa Romaniei

CSU Craiova si Steaua isi disputa ultimul loc in penultimul act din Cupa Romaniei, urmand sa se intalneasca joi, incepand cu ora 20. 30, intr-un meci disponibil LIVETEXT pe adevarul. ro.

LIVETEXT Steaua vs. CSU Craiova, cel mai tensionat meci din sferturile Cupei Romaniei

LIVETEXT FOTO CSU Craiova - Steaua: 0-1. Raul Rusescu transforma un penalti si ros-albastrii sunt la un pas de semifinalele Cupei Romaniei

Fosta legenda a Craiovei: CSU are un singur avantaj major in meciul cu Steaua, din Cupa Romaniei

Fostul jucatorul al Universitatii Craiova, Nicolae Ungureanu, declara ca echipa din Banie porneste cu un singur mare avantaj in duelul cu Steaua, din sferturile Cupei Romaniei. CSU Craiova va incerca sa mizeze pe sprijinul suporterilor, avand in vedere ca partida se disputa pe Ion Oblemenco.

FOTO Steaua, ultima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei, in ultimul meci de pe stadionul Ion Oblemenco

Steaua a intregit lista echipelor calificate in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins, joi, CSU Craiova, in ultimul meci disputat pe stadionul Ion Oblemenco, care urmeaza sa fie demolat.

Cupa Romaniei: Petrolul elimina ASA Targu Mures, intr-un joc pe goluri, nu pe ocazii ratate

ASA Targu Mures a avut doua bare si un penalty neacordat in meciul de joi seara cu Petrolul, din sferturile de finala ale Cupei Romaniei. Numai ca Zeita Fortuna a fost cu ploiestenii, care au marcat in minutul 88 chiar dupa o faza la care erau sa ia gol si au invins cu 1-0. Petrolul a administrat celor de la ASA prima infrangere din acest sezon pe terenpropriu, primindaccesul in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal alaturi de U Cluj si CFR Cluj.

Cupa Romaniei: CSU Craiova - Steaua, derbiul zilei

CSU Craiova si Steaua, doua din cele mai in forma echipe din Liga 1, se vor intalni in sferturile Cupei Romaniei la fotbal Protv - ora 20:30). Meciul va fi ultimul pe Ion Oblemenco, arena care va fi demolata dupa aceasta disputa.

CSU Craiova - Steaua: Surpriza in echipa de start a Stelei

Costel Galca a anuntat echipa de start a Stelei cu CSU Craiova, in meciul de joi de Cupa Romaniei. Iata cele doua garnituri de start. La Steaua, Rusescu este titular, desi vede dublu, iar in poarta nu se aflaArlauskis, ci Cojocaru.

Alexandru Tudor va conduce CSU Craiova-Steaua

Comisia Centrala a Arbitrilor l-a delagat pe Alexandru Tudor, unul dintre cei mai experimentati antrenori din fotbalul romanesc, sa conduca la centru duelul dintre CSU Craiova si Steaua din sferturile Cupei Romaniei.

actualitate, 19:30