13:00

Deportivo Alaves

Agentul lui Ianis Hagi a anuntat ce se va intampla cu Ianis Hagi dupa despartirea de Alaves. Declaratia lui Victor Becali

Victor Becali, agentul lui Ianis Hagi, a vorbit despre viitorul lui Ianis Hagi, al carui imprumut la Deportivo Alaves expira la finalul sezonului. Victor Becali: Ianis Hagi se intoarce la echipa lui .

Edi Iordanescu ar fi spus ca nu este deloc interesat de ce spune parintele Gica Hagi. Contre dupa declaratia selectionerului despre Ianis

Situatia lui Ianis Hagi a starnit tensiuni intre Edi Iordanescu si Gica Hagi, in conditiile in care selectionerul a sugerat ca mijlocasul risca sa nu fie in lotul pentru EURO 2024 daca nu va incepe sa prinda mai multe minute la Deportivo Alaves, potrivit Digisport. ro.

Ianis Hagi a dezvaluit in ce campionat isi doreste sa evolueze din sezonul urmator

Ianis Hagi este imprumutat la Deportivo Alaves pana la finalul acestui sezon, urmand sa se intoarca la Rangers daca spaniolii nu vor decide sa il transfere definitiv. Mijlocasul roman a dezvaluit in ce campionat isi doreste sa joace din sezonul urmator.

VIDEO LaLiga: Echipa lui Ianis Hagi, al cincilea meci fara succes - Romanul a intrat pe final

Deportivo Alaves a ajuns la cinci meciuri consecutive fara victorie in LaLiga, dupa ce a pierdut luni seara duelul cu Osasuna, scor 1-0, in ultimul joc al etapei cu numarul 27.

Unde vrea sa joace Ianis Hagi din vara si ce club ar fi interesat sa il imprumute

Ianis Hagi a fost imprumutat de Rangers la Deportivo Alaves in finalul verii trecute, dar nu a reusit sa se integreze in campionatul Spaniei. Ianis Hagi ar vrea sa joace la Rangers din vara .

Presa din Scotia, verdict aspru in cazul lui Ianis Hagi: Este complet in plus

Ianis Hagi a fost criticat de o publicatie apropiata de Rangers, iar jurnalistii scotieni par ca nu il mai vor inapoi la club pe fotbalistul imprumutat la Deportivo Alaves, transmite Sport. ro. Ianis Hagi, doar cateva minute in LaLiga in 2024 .

Ianis Hagi a intrat pe final in meciul cu Villarreal

Internationalul roman Ianis Hagi a fost din nou rezerva la Deportivo Alaves in La Liga.

Nota primita de Ianis Hagi in meciul cu Barcelona. Primele minute pentru roman in campionatul Spaniei in 2024

Deportivo Alaves a fost invinsa pe teren propriu de Barcelona, sambata, in campionatul Spaniei, scor 1-3, iar pentru gazde a jucat circa 20 de minute si Ianis Hagi. Internationalul roman a fost introdus pe teren in minutul 77, cand catalanii conduceau deja cu 3-1. Barcelona juca in acel moment in 10 oameni, intrucat Vitor Roque fusese eliminat in minutul 72.

LaLiga: Barcelona, succes contra echipei lui Ianis Hagi

Barcelona a obtinut a doua victorie consecutiva in campionatul Spaniei. Formatia antrenata de Xavi Hernandez s-a impus in deplasare la Deportivo Alaves, scor 3-1, intr-un meci din cadrul etapei cu numarul 23.

Cupa Spaniei: Athletic Bilbao a invins pe Alaves, scor 2-0

Echipa spaniola Athletic Bilbao a dispus marti seara, pe teren propriu, scor 2-0, de echipa Deportivo Alaves, intr-un meci din optimile Cupei Spaniei. invingatorii s-au calificat pentru sferturile de finala.

Ianis Hagi, eliminat din Cupa Spaniei

Cupa Regelui Spaniei a ajuns in faza optimilor de finala. Derby basc intre Bilbao si Alaves (marti, 22:00)

Primele trei meciuri din faza optimilor de finala in Cupa Regelui Spaniei sunt programate marti seara, cu duelul basc dintre Athletic Bilbao si Deportivo Alaves cap de afis.

Ianis Hagi, uitat pe banca de rezerve intr-un thriller cu cinci goluri

Deportivo Alaves a obtinut victoria in deplasare cu FC Sevilla, vineri seara, in deschiderea etapei a 20-a din La Liga.

Cum a fost criticata prestatia lui Ianis Hagi dupa meciul cu Betis

Dupa victoria echipei Deportivo Alaves impotriva lui Betis in Copa del Rey, Ianis Hagi a fost desemnat titular in meci. Cu toate acestea, prestatia sa dezamagitoare a atras critici aspre din partea presei basce, potrivit sport. ro. Echipa Deportivo Alaves a obtinut o victorie importanta cu scorul de 1-0, datorita golului marcat de Carlos Benavidez in minutul 58. Aceasta victorie i-a adus calificarea in runda urmatoare a competitiei si a reprezentat prima lor victorie in ultima luna.

Andrei Ratiu si Ianis Hagi, calificati in optimile Cupei Spaniei - Rezultatele zilei

Rayo Vallecano si Deportivo Alaves si-au asigurat prezenta in optimile Cupei Spaniei, dupa ce au trecut de Huesca 2-0) si Real Betis 1-0).

Ianis Hagi, descris de presa spaniola drept una dintre principalele dezamagiri de la Deportivo Alaves

Ianis Hagi, fotbalist imprumutat de Glasgow Rangers la Deportivo Alaves, a fost descris de presa din Tara Bascilor drept una dintre principalele dezamagiri din lot. Alaves este abia pe 15 in La Liga, cu 17 puncte dupa 19 runde, si se lupta pentru evitarea retrogradarii. Pana in prezent, internationalul roman nu a reusit sa se faca remarcat la noua echipa de club, desi la nationala a avut un rol important in obtinerea calificarii la EURO 2024.

Ianis Hagi, in topul dezamagirilor in Spania. Cum a fost descris si ce sanse are sa ramana in La Liga

Aventura lui Ianis Hagi la Deportivo Alaves se cam apropie de sfarsit, deoarece internationalul roman in varsta de 25 de ani prinde tot mai putine minute pe teren la gruparea din La Liga. Mai.

GSP: O calamitate! Usa si la revedere!. Ianis Hagi e criticat dur de spanioli, dupa ce a pierdut toate mingile cu Real Madrid

Ianis Hagi 25 de ani) a jucat 35 de minute in Deportivo Alaves - Real Madrid 0-1, dar prestatia lui a fost de cosmar. Romanul a pierdut toate mingile, iar fanii basci nu l-au menajat.

VIDEO Antrenorul lui Ianis Hagi si-a pierdut mintile dupa golul primit in meciul cu Real Madrid

Deportivo Alaves a jucat aproape o repriza intreaga in superioritate numerica in meciul cu Real Madrid, dar antrenorul Luis Garcia Plaza a avut o criza de nervi dupa ce echipa sa a primit un gol in prelungiri si a pierdut cu 1-0.

Spaniolii au dat de pamant cu Ianis Hagi dupa prestatia rusinoasa in partida Deportivo Alaves Real Madrid: N-ar trebui sa mai intre in vestiar

Ianis Hagi a fost criticat dur dupa prestatia sa care a durat 35 de minute in Deportivo Alaves Real Madrid. Sportivul a pierdut toate mingile. in prima repriza, bascii au rezistat eroic, fiind 0-0 la intrarea in cabine, insa ulterior au primit un avantaj nesperat la scurt timp dupa pauza. Ianis Hagi, criticat dur de spanioli dupa prestatia pe care a avut-o in Deportivo Alaves Real Madrid .

actualitate, 13:00