01:05

Digisport: Simona Halep si-a aflat prima adversara de la Cincinnati -

Simona Halep 13 WTA) o va intalni pe Magda Linette 44 WTA) in primul tur al turneului de la Cincinnati, care va fi transmis iN DIRECT la Digi Sport, in perioada 16-22 august. continuă pe Hotnews

Adversara pe care Simona Halep o va intalni in primul tur de la WTA Cincinnati

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in primul tur al turneului Western Southern Open de la Cincinnati, de categorie Premier 5.

Cu cine joaca Simona Halep in primul meci de la WTA Montreal. Si-a aflat adversara

Cu cine joaca Simona Halep in primul meci de la WTA Montreal. Campioana romanca e aproape de momentul revenirii in circuitul mondial dupa 3 luni de pauza fortata. Iesita din Top 10 pentru prima ora dup 373 de saptamani, Halep va incerca sa recupereze terenul pierdut din cauza accidentarii suferita in 12 mai, la Roma.

Simona Halep, furioasa dupa esecul de la Montreal. Cum sustine ca a fost lucrata sa piarda de catre adversara ei

Simona Halep, furioasa dupa esecul de la Montreal. Romanca a revenit in circuitul mondial dupa 3 luni de pauza. Halep a pierdut, insa, in 3 seturi, in fata americancei Danielle Collins. Un moment important al partidei s-a petrecut in setul decisiv, cand Collins a solicitat un time-out medical. Simona Halep, furioasa dupa esecul de la .

DigiSport: Degeaba te uiti! Simona Halep, crize de nervi la WTA Montreal. Ce a enervat-o pe sportiva noastra

Simona Halep - Danielle Collins 6-2, 4-6, 4-6 |Doua ore si 55 de minute a durat primul meci disputat de Simo dupa ce a iesit din Top 10 WTA.

Simona Halep revine pe teren - Ora de start si cine va transmite meciul cu Danielle Collins de la WTA Montreal

A disputat ultimul meci oficial in data de 12 mai, atunci cand a parasit in lacrimi terenul la Roma o intalnea pe Angelique Kerber). Simona Halep a absentat o perioada indelungata din circuitul WTA din cauza accidentarii de la gamba, iar acum se afla in fata marii reveniri pe teren. Danielle Collins, jucatoare aflata intr-o forma buna, va fi adversara sportivei noastre.

Simona Halep, duel cu Danielle Collins la WTA Montreal: Cand va avea loc meciul

Simona Halep va reveni pe terenul de tenis la Montreal WTA 1000), turneu unde in turul al doilea se va duela cu Danielle Collins SUA - 28 WTA).

Simona Halep, prima reactie dupa infrangerea cu Danielle Collins: Ce a multumit-o la revenirea in circuitul WTA

A parasit turneul WTA de la Montreal in turul al doilea, dupa o adevarata batalie de doua ore si 45 de minute. Simona Halep a revenit cu o infrangere in circuitul mondial, sportiva noastra fiind invinsa de Danielle Collins. VIDEO Simona Halep, invinsa la revenire dupa un duel de aproape trei ore - Danielle Collins, in optimi la WTA Montreal.

Pe ce loc pica Simona Halep in clasamentul WTA. Ce se intampla dupa infrangerea de la Montreal

Pe ce loc pica Simona Halep in clasamentul WTA. Romanca s-a intors in circuitul mondial dupa o pauza de 3 luni. Halep n-a mai jucat din 12 mai, de la accidentarea suferita la gamba stanga la Roma. Ea a fost invinsa in turneul de la Montreal, la meciul de revenire, de americana Danielle Collins. Deja, .

De ce e Simona Halep optimista dupa esecul de la Montreal. Ce a declarat romanca dupa pauza de 3 luni

Simona Halep e optimista dupa esecul de la Montreal. Numarul 13 WTA a disputat primul sau meci dupa 3 luni de pauza fortata, luata din cauza accidentarii la gamba stanga. Romanca a fost invinsa de americana Danielle Collins, dupa o disputa ce s-a intins pe aproape 3 ore, scor 6-2, 4-6, 4-6. Simona Halep s-a .

Simona Halep, analizata dupa meciul de la Montreal. Ce a scris WTA despre campioana romana

Simona Halep a pierdut la Montreal meciul de revenire dupa 3 luni de pauza. Romanca a fost invinsa, dupa un meci de aproape 3 ore, de americanca Danielle Collins, scor 6-2, 4-6, 4-6. intoarcerea actualului numar 13 mondial pe terenul de joc a fost comentata si pe site-ul oficial al WTA. Simona Halep, analizata dupa .