14:45

Dinamo-ASA 1-1, cu NDoye pe post de mascota

Dinamo a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida de pe teren propriu cu nou-promovata ASA Tirgu Mures. Targmuresenii au deschis rapid scorul prin Gabi Muresan cu largul concurs al portarului Samoila, iar Balaur, printr-un autogol, a stabilit scorul final cu cateva secunde inainte de pauza. Eroul negativ al meciului a fost insa Ousmane NDoye, cel care a realizat un mic preview al emisiunii Dansez pentru tine din toamna, cu un penalti ratat si o eliminare blitz, in mai putin de cinci minute. La iesirea de pe teren, NDoye s-a salutat calduros cu cei mai infocati fani ai cainilor. Arbitrul nu a facut nota discordanta, trecand peste o eliminare a portarului oaspetilor, in debut, dupa un fault in postura de ultim aparatorcomis asupra lui Valentin Lazar. continuă pe Online Sport

actualitate, 14:45