12:45

Dinamo Botosani

Abdallah, suspendat sase etape pentru intrarea horror asupra lui Benzar

Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal l-a suspendat sase etape pe atacantul Hakim Djamel Abdallah, de la Dinamo Bucuresti, pentru cartonasul rosu primit pentru intrarea violenta din meciul cu FC Botosani. De asemenea, acesta a fost amendat si cu suma de 10. 000 de lei. AFC Botosani vs. SC Dinamo 1948 SA Eliminare .

Pedeapsa drastica pentru fotbalistul lui Dinamo care si-a lovit un adversar in cap cu piciorul

Hakim Abdallah, atacantul echipei Dinamo Bucuresti, a fost suspendat sase meciuri de Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal, dupa cartonasul rosu primit la meciul pierdut cu FC Botosani scor 2-1, etapa a sasea din play-out-ul SuperLigii).

Dinamo, in groapa, miracol la Botosani. Cum arata lupta la retrogradare cu doua etape inainte de final

Moldovenii, aproape sa realizeze imposibilul.

Dezastru la Dinamo: Penalty ratat si gol controversat. Cum se prabuseste Dinamo in fata FC Botosani si se indreapta spre Liga a 2-a

VIDEO SuperLiga: Dinamo, inca o infrangere in prelungiri Din nou pe loc de retrogradare directa

FC Botosani a invins pe teren propriu Dinamo, scor 2-1, cu un gol marcat in prelungiri, intr-o partida din etapa a sasea din play-out plina de spectacol si dramatism.

Victorie a FC Botosani intr-un meci cu multe faze de infarct

FC Botosani a invins-o dramatic pe Dinamo Bucuresti, cu scorul de 2-1 1-1), marti seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a sasea a fazei play-out a Superligii de fotbal.

FC Botosani Dinamo 2-1! Golul lui Mailat o (in)Groapa pe Dinamo

FC Botosani viseaza la salvarea de la retrogradare dupa ce a castigat derby-ul codaselor Ligii 1 contra celor de la Dinamo, cu scorul de 2-1, printr-un gol marcat in prelungiri. Meci nebun la Botosani, unde echipa locala a obtinut trei puncte de aur in lupta pentru salvarea de la retrogradare. Formatia lui Bogdan Andone a .

FC Botosani Dinamo 2-1. Victorie obtinuta in minutul 90+2, cainii sunt pe loc retrogradabil

Intr-un duel aprig din subsolul clasamentului in playoff, echipa FC Botosani a invins Dinamo pe teren propriu, cu 2-1, si a urcat pe loc de baraj.

Asa am trait Botosani - Dinamo

Etapa a 6-a din playout a programat, marti, duelul dintre FC Botosani si Dinamo, doua echipe implicate direct in lupta pentru evitarea retrogradarii.

VIDEO. Declaratiile lui Zeljko Kopic, inaintea meciului cu FC Botosani

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a declarat ca se asteapta la un joc greu cu FC Botosani, formatie care a facut meciuri bune in ultima perioada. Este un meci important cu FC Botosani. Este o echipa care a facut meciuri bune in ultima perioada, a obtinut rezultate pozitive, asa ca ne asteapta un joc greu.

FC Botosani a predat lanterna rosie lui Dinamo! Moldovenii, trei puncte de aur cu FCU Craiova

FC Botosani a parasit ultima pozitie in clasamentul Ligii 1 dupa ce a obtinut o victorie cruciala, cu scorul de 4-1, pe teren propriu, in fata formatiei FCU Craiova, o alta echipa aflata in lupta pentru evitarea retrogradarii. FCU a intrat la cabine in avantaj, dupa ce Vladislav Blanutaa deschis scorul in minutul 21, la .

Dinamo respira din nou! Cainii au batut-o pe Otelul si au scapat de ultimul loc in Liga 1

Dinamo a obtinut al doilea succes consecutiv in Liga 1 dupa ce a invins-o duminica seara, pe teren propriu, pe Otelul Galati, cu scorul de 3-1, si a facut rocada cu FC Botosani in subsolul clasamentului. Pe Stadionul Arcul de Triumf din Capitala, Dinamo a deschis scorul rapid. in minutul 3, Dennis Politic a fructificat .

Dinamo FC Botosani 3-1. Cainii scapa de ultimul loc

Echipa Dinamo Bucuresti a predat lanterna rosie in Liga 1 dupa victoria obtinuta pe teren propriu cu Otelul Galati, scor 3-1 2-1). Asa am trait Dinamo - Otelul. Un meci cu casa inchisa! .

Activeaza Modul Multiplu pentru un start de saptamana cu extra castiguri pe Betano

Etapa a 25-a din Liga 1 se incheie luni seara, 12 februarie, cu meciurile UTA FC Botosani si Farul Dinamo. in acelasi timp, ultima clasata din La Liga primeste vizita lui Athletic Bilbao in tentativa de a obtine prima victorie din sezon, in timp ce Juventus cauta sa opreasca seria de meciuri fara victorie in Serie A la duelul cu Udinese de pe teren propriu. Runda din Premier League se incheie cu un derby londonez veritabil intre Crystal Palace si Chelsea.

Portarul dorit de Dinamo a semnat cu Otelul Galati

Dorit de mai multe formatii printre care Dinamo si FC Botosani, portarul Eduard Pap a fost prezentat oficial la echipa antrenata de Dorinel Munteanu, Otelul Galati.

Patronul lui FC Botosani, dupa infrangerea cu Dinamo: E jenant. Suntem jalnici. E incredibil cat de slabi suntem

FC Botosani a pierdut duelul ultimelor clasate cu Dinamo, scor 2-0, iar patronul Valeriu Iftime a afirmat ca nu mai viseaza la salvarea de la retrogradare si a luat o prima decizie dupa etapa a 20-a din SuperLiga.

Dinamo obtine prima victorie dupa 14 etape

Intr-un duel al ultimelor doua clasate din Liga 1, Dinamo a invins in deplasare pe FC Botosani, cu 2-0, in epilogul etapei a 20-a. Asa am trait FC Botosani - Dinamo .

Botosani Dinamo aduce Revelionul mai devreme: rezultat nemaiintalnit in Romania de 121 de zile VIDEO

Derby-ul suferintei Superligii a scos o echipa din criza. Macar pentru cateva zile, fix inainte de Sarbatori.

VIDEO SuperLiga: Dinamo, prima victorie in campionat dupa 4 luni

Dinamo Bucuresti a obtinut primul succes in SuperLiga Romaniei. Formatia bucuresteana a castigat in deplasare la FC Botosani, scor 2-0, in ultimul meci al etapei cu numarul 20.

Asa am trait FC Botosani - Dinamo

Am transmis live text in aceasta pagina, live text luni de la ora 20:00, meciul FC Botosani - Dinamo, ultima partida a etapei a 19-a din Liga 1.

actualitate, 12:45