14:30

Emma Raducanu, in sferturile de finala ale Transylvania Open

Emma Raducanu evolueaza din ce in ce mai bine pe hardul de la Transylvania Open, pe zi ce trece meciurile sale parand ca au devenit din ce in ce mai usoare. continuă pe Adevărul

Simona Halep si Emma Raducanu cauta victoria la Transylvania Open. Cand joaca cele doua in turneul de la Cluj

Simona Halep si Emma Raducanu cauta victoria la Transylvania Open. Cand joaca cele doua in turneul de la Cluj, Cele doua mari vedete ale competitiei s-au calificat in optimile de finala, dupa ce au castigat, fiecare, partidele din primul tur. Astazi, atat Simona Halep, cat si Emma Raducanu vor juca pentru accederea in sferturile de .

Emma Raducanu in sferturi la Transylvania Open

Sportiva britanica a eliminat-o, joi, in optimile de finala pe Ana Bogdan din tara noastra la capatul unui meci de doua seturi, cu 6-3, 6-4.

Emma Raducanu: invat meci de meci cate ceva

Emma Raducanu a trecut in doua seturi de Ana Bogdan, 6-3, 6-4, in optimile de finala ale Tranylvania Open si a declarat ca i-a placut sa joace impotriva unei romance.

Emma Raducanu, in sferturi la Transylvania Open - Victorie in doua seturi cu Ana Bogdan

Emma Raducanu a controlat partida din optimile turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca, Ana Bogdan reusind doar in setul secund sa ii puna probleme britanicei. A treia favorita s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-4, dupa o ora si jumatate de joc, si a ajuns in sferturi la Transylvania Open.

Presa britanica, dupa ce Emma Raducanu a repurtat prima victorie la Transylvania Open: Si-a descatusat originile romanesti!

Emma Raducanu si-a descatusat partea sa romaneasca si le-a marturisit localnicilor ca-i iubeste, dupa prima victorie la Transylvania Open, relateaza Daily Mail.

Cat de bine vorbeste Emma Raducanu romana si ce le-a transmis fanilor de la Cluj, la Transylvania Open (VIDEO)

Emma Raducanu a sosit la Transylvania Open si i-a luat prin surprindere pe fanii care au venit sa o vada la Cluj. Tanara sportiva vorbeste extrem de bine romaneste si le-a transmis un mesaj emotionant, .

Emma Raducanu va infrunta o romanca in optimile Transylvania Open, de la Cluj-Napoca. Cele doua jucatoare au o pasiune comuna (FOTO)

Emma Raducanu a bifat la Cluj-Napoca prima victorie dupa marele succes de la US Open. Jucatoarea din Marea Britanie a invins-o in trei seturi pe Polona Hercog, iar in optimi se va duela cu o .

Transylvania Open: Jaqueline Dracula Cristian o asteapta in sferturi pe Simona Halep

Calificata in sferturile de finala la Transylvania Open dupa una dintre cele mai importante victorii din cariera 7-65), 7-5 cu Ajla Tomljanovic), Jaqueline Cristian a afirmat ca Dracula ii poarta noroc aluzie la pelerina pe care o poarta la intrarea pe teren) si a precizat ca isi doreste sa o intalneasca pe Simona Halep in urmatoarea runda a competitiei de la Cluj-Napoca.

Ce spune Simona Halep despre Emma Raducanu: Cum este caracterizata campioana de la US Open

Simona Halep se afla la Cluj Napoca, iar miercuri va debuta la Transylvania Open. Fosta lidera a ierarhiei WTA a stat de vorba cu jurnalistii britanici, Halep discutand cu acestia despre Emma Raducanu, noua senzatie din tenisul feminin mondial.

Prima imagine postata de Emma Raducanu de la Cluj-Napoca

Emma Raducanu se afla la Cluj-Napoca, campioana de la US Open urmand sa evolueze pe tabloul principal de la Transylvania Open. Competitia face parte din categoria WTA 250 si are loc in BT Arena.

actualitate, 14:30