21:15

Emma Raducanu: invat meci de meci cate ceva

Emma Raducanu a trecut in doua seturi de Ana Bogdan, 6-3, 6-4, in optimile de finala ale Transylvania Open si a declarat ca i-a placut sa joace impotriva unei romance. continuă pe Adevărul

Cand va juca Emma Raducanu primul meci in Romania. Imaginea postata de la Cluj (FOTO)

Emma Raducanu 18 ani, 23 WTA) va participa la turneul de tenis de la Cluj, Transylvania Open. Va fi prima partida disputata de tanara jucatoare in Romania, tara de origine a tatalui sau, stabilit in .

DigiSport: Ce-ai zis? Mai zi o data. Moment inedit la Cluj, cu Emma Raducanu protagonista. Cine a invitat-o la cina

La interviul de dupa meci, Emma Raducanu a cerut, spre deosebire de cele intamplate dupa succesul cu Polona Hercog, sa vorbeasca in limba engleza, din cauza oboselii.

Simona Halep si Emma Raducanu cauta victoria la Transylvania Open. Cand joaca cele doua in turneul de la Cluj

Simona Halep si Emma Raducanu cauta victoria la Transylvania Open. Cand joaca cele doua in turneul de la Cluj, Cele doua mari vedete ale competitiei s-au calificat in optimile de finala, dupa ce au castigat, fiecare, partidele din primul tur. Astazi, atat Simona Halep, cat si Emma Raducanu vor juca pentru accederea in sferturile de .

Emma Raducanu, in sferturi la Transylvania Open - Victorie in doua seturi cu Ana Bogdan

Emma Raducanu a controlat partida din optimile turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca, Ana Bogdan reusind doar in setul secund sa ii puna probleme britanicei. A treia favorita s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-4, dupa o ora si jumatate de joc, si a ajuns in sferturi la Transylvania Open.

Emma Raducanu s-a calificat in sferturile Transylvania Open dupa o victorie la pas cu Ana Bogdan

Emma Raducanu a invins-o pe Ana Bogdan, joi, la Cluj-Napoca, si s-a calificat in sferturile Transylvania Open. Britanica s-a impus in doua seturi, scor 6-3 6-4 in o ora si 31 de minute, iar .

Emma Raducanu, victorie in primul sau meci de la Transylvania Open. Demonstratie de forta in decisiv Britanica a vorbit in romana la final: Ma simt ca acasa aici! (FOTO, VIDEO)

Emma Raducanu a reusit sa se califice in turul II de la Transylvania Open, turneul WTA de la Cluj-Napoca, dupa o victorie in trei seturi cu Polona Hercog. Britanica de origine romano-chineza s-a descatusat in .

Emma Raducanu, premiera istorica la Cluj. Ce a reusit sa faca jucatoare engleza cu origini romanesti

Emma Raducanu, premiera istorica la Cluj. Jucatoarea britanica cu tata roman a castigat partida din primul tur al turneului Transylvania Open. Ea s-a impus, dupa un meci dificil, in fata slovenei Polona Hercog, scor 4-6, 7-5, 6-1. Pentru reusita sa, castigatoarea de la US Open si-a asigurat un cec de 3. 675 de dolari. Cu acest .

Ce s-a intamplat cand Emma Raducanu a incercat sa vorbeasca in romana la Cluj. Opa! VIDEO

Ce s-a intamplat cand Emma Raducanu a incercat sa vorbeasca in romana la Cluj. Tanara jucatoare engleza cu origini romanesti a castigat partida din primul tur al turneului Transylvania Open. Ea a invins-o, dupa un meci disputat, pe slovena Polona Hercog, scor 4-5, 7-5, 6-1. La finalul intalnirii, Emma a tinut mortis sa vorbeasca in .

Emma Raducanu nu s-a mai ascuns. Ce a spus despre Simona Halep

Emma Raducanu a declarat azi, dupa ce s-a calificatin sferturile de finala ale Transylvania Open, ca tatal sau ii este alaturi la Cluj-Napoca intrucat el nu ar fi ratat ocazia de a veni in tara sa de bastina. Ce a spus Emma Raducanu despre Simona Halep Emma Raducanu a spus ca in mod normal tatal .

Ce promisiune a facut Emma Raducanu la Transylvania Open pentru fanii ei din Romania. Ce frumos!

Emma Raducanu a facut o promisiune la Transylvania Open pe care romanii nu o vor uita asa usor. Ce a spus celebra jucatoare de tenis la turneul la care a participat recent? Promisiunea facut de Emma Raducanu romanilor Emma Raducanu se bucura de o notorietate uriasa in aceste momente. Tanara de doar 18 ani ocupa .

actualitate, 21:15