01:05

Emma Raducanu in sferturi la Transylvania Open

Sportiva britanica a eliminat-o, joi, in optimile de finala pe Ana Bogdan din tara noastra la capatul unui meci de doua seturi, cu 6-3, 6-4. continuă pe Online Sport

Ce promisiune a facut Emma Raducanu la Transylvania Open pentru fanii ei din Romania. Ce frumos!

Emma Raducanu a facut o promisiune la Transylvania Open pe care romanii nu o vor uita asa usor. Ce a spus celebra jucatoare de tenis la turneul la care a participat recent? Promisiunea facut de Emma Raducanu romanilor Emma Raducanu se bucura de o notorietate uriasa in aceste momente. Tanara de doar 18 ani ocupa .

Emma Raducanu, in sferturi la Transylvania Open - Victorie in doua seturi cu Ana Bogdan

Emma Raducanu a controlat partida din optimile turneului de categorie WTA 250 de la Cluj-Napoca, Ana Bogdan reusind doar in setul secund sa ii puna probleme britanicei. A treia favorita s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 6-4, dupa o ora si jumatate de joc, si a ajuns in sferturi la Transylvania Open.

Emma Raducanu s-a calificat in optimi la Transilvania Open: Sunt ca acasa aici

Emma Raducanu a reusit sa se califice in turul II de la Transylvania Open, turneul WTA de la Cluj-Napoca, dupa o victorie in trei seturi cu Polona Hercog, a unei partide care a durat doua ore si minute.

VIDEO Emma Raducanu, prima victorie in circuitul WTA - Britanica, duel cu Ana Bogdan in optimi la Transylvania Open

Emma Raducanu a avut parte de un duel foarte dificil in primul tur de la Translyvania Open. Britanica, a treia favorita a competitiei WTA 250 de la Cluj-Napoca, a fost pusa la grea incercare de slovena Polona Hercog, dar a obtinut calificarea in optimi dupa doua ore si 28 de minute de joc, scor 4-6, 7-5, 6-1.

S-a stabilit programul de maine! Vezi la ce ora vor juca Halep si Raducanu la Transylvania Open

Organizatorii Transylvania Open au anuntat programul meciurilor de vineri, 29 octombrie. Simona Halep joaca cu Jaqueline Cristian, Emma Raducanu, cu Marta Kostyuk.

Simona Halep face pasul in sferturi la Transylvania Open. O va intalni pe Jaqueline Cristian

N-a fost loc de surpriza, joi seara, in confruntarea dintre Simona Halep 18 WTA) si Varvara Gracheva din Rusia 81 WTA), meci din optimile de finala la Transylvania Open de la Cluj-Napoca.

Jaqueline Cristian o asteapta pe Simona Halep in sferturi la Transylvania Open

Prima jucatoare din Romania ajunsa intre primele opt la Transylvania Open de la Cluj-Napoca este Jaqueline Cristian.

Simona Halep, in sferturi la Transylvania Open dupa un meci in care a acuzat probleme medicale - O va intalni pe Jaqueline Cristian

Varvara Gracheva a practicat un joc agresiv in fata Simonei Halep, dar diferenta de valoare si-a spus cuvantul si jucatoarea noastra s-a calificat in sferturi la Transylvania Open dupa o ora si 13 minute, scor 6-4, 6-2. Principala favorita a acuzat dureri la spate in pauza dintre seturi, dar a revenit foarte bine pe teren si va avea parte de inca un duel romanesc la Cluj-Napoca: o va intalni pe Jaqueline Cristian.

Jaqueline Cristian e in sferturi la Transylvania Open

Jucatoarea romana de tenis Jaqueline Cristian a reusit o calificare superba in sferturile de finala ale turneului Transylvania Open WTA 250), care are loc in BT Arena din Cluj-Napoca si e dotat cu premii totale de 235. 238 de dolari, dupa ce a invins-o, miercuri seara, pe australianca Alja Tomljanovic cu 7-6 5), 7-5. Jaqueline Cristian .

Emma Raducanu s-a calificat in sferturile Transylvania Open dupa o victorie la pas cu Ana Bogdan

Emma Raducanu a invins-o pe Ana Bogdan, joi, la Cluj-Napoca, si s-a calificat in sferturile Transylvania Open. Britanica s-a impus in doua seturi, scor 6-3 6-4 in o ora si 31 de minute, iar .