21:15

Euro 2016 Sorin Cartu: Imi fac dusmani, dar spun ca e cea mai modesta echipa a Romaniei incepand din 1970

Romania mai are de disputat o partida in faza grupelor de la Euro 2016, tricolorii urmand sa intalneasca Albania duminica, 19 iunie, de la ora 22:00). O victorie i-ar putea duce pe tricolori in optimile competitiei din Franta. Chestionat pe marginea prestatiei Romaniei de pana acum, Sorin Cartu a fost direct: Imi fac dusmani, dar spun ca e cea mai modesta echipa a Romaniei incepand din 1970. continuă pe Hotnews

Franta a invins Albania, scor 2-0, cu goluri marcate in minutele 90 si 90+5, si s-a calificat in optimile Euro-2016

Reprezentativa Frantei a invins, miercuri, la Marsilia, cu scorul 1-0 0-0), formatia Albaniei, prin golurile marcate de Griezmann in minutul 90 si Payet in minutul 90+5, in etapa a doua a Grupei A, din care face parte si Romania. Gazdele turneului final au obtinut calificarea in optimile de finala ale Euro-2016.

VIDEO Euro 2016: Islanda-Ungaria 1-1/ Islanda a ratat victoria pe final de meci

Islanda a remizat cu Ungaria, scor 1-1, in a doua etapa a Grupei F de la Euro 2016. Gylfi Sigurdsson a marcat primul gol al partidei de pe Stade Velodrome din Marseille, dupa ce a transformat un penalty in minutul 40. Saevarsson a marcat in propria poarta in minutul 88 si i-a adus un punct Ungariei, care se afla pe primul loc in Grupa F, cu 4 puncte. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Islanda vs Ungaria.

EURO 2016: Belgia invinge categoric Irlanda

EURO 2016: Belgia invinge categoric Irlanda .

Dispute intre cablisti pe tema drepturilor de televizare ale EURO 2016: Telekom a reclamat UPC la CNA

Scandal intre cablistii din Romania pe tema drepturilor de televizare ale EURO 2016. Reprezentantii Telekom au facut o sesizare la Consiliul National al Audiovizualului pe motiv ca UPC a introdus.

Scandal pe piata media din Romania pe seama meciurilor de la EURO 2016

Compania Telekom s-a facut foc si para dupa ce rivalii de la UPC au introdus in grila de programe doua posturi nemtesti care difuzeaza la liber toate meciurile de la turneul final al Campionatului European - EURO 2016.

EURO 2016: Romania nu a mai pierdut in fata Albaniei de 68 de ani

Nationala de fotbal a Romaniei nu a mai pierdut din de 68 de ani, din 1948, in fata Albaniei, ultima sa adversara din Grupa A la EURO 2016, iar de atunci intre cele doua echipe s-au disputat 13.

VIDEO Euro 2016: Spania - Turcia 3-0/ Diferenta cea mai mare de scor de pana acum

Spania si-a asigurat calificarea in optimile Euro 2016 dupa a doua partida din grupa, ibericii trecand lejer, scor 3-0, de Turcia. Morata 34', 48') si Nolito 37') au marcat pentru campioana en-titre. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Spania vs Turcia.

Euro 2016, meciurile din 18 iunie: Belgia-Irlanda (16:00), Islanda-Ungaria (19:00), Portugalia-Austria (22:00)

Ziua de sambata de la Euro 2016 debuteaza cu partida dintre Belgia si Irlanda, fiind a patra confruntare din Grupa E. Urmatoarele doua dispute vor fi din Grupa F, Islanda-Ungaria 19:00) si Portugalia-Austria 22:00). Meciurile vor fi transmise Live Score pe HotNews. ro si in direct la Dolce Sport, ultimul meci al zilei putand fi urmarit si la Pro Tv.

Jurnalist sportiv disparut la EURO 2016. Ce s-a intamplat la cateva ore de la anunt

Jurnalistul sportiv Kevin McCarra, fost corespondent pentru The Guardian, a fost dat disparut in Franta, unde venise pentru meciurile de la EURO 2016. Kevin McCarra a fost vazut ultima oara iesind din Hotel.

Spania - Turcia 3-0, in Grupa D la EURO 2016

Spania a invins Turcia cu scorul 3-0 in meciul disputat pe Stade de Nice din Nisa, in Grupa D la EURO 2016, informeaza DigiSport. Cu 10 minute inainte de pauza, Morata a deschis scorul cu o.

actualitate, 21:15