19:45

Spania - Turcia 3-0, in Grupa D la EURO 2016

Spania a invins Turcia cu scorul 3-0 in meciul disputat pe Stade de Nice din Nisa, in Grupa D la EURO 2016, informeaza DigiSport. Cu 10 minute inainte de pauza, Morata a deschis scorul cu o. continuă pe B1

Germania - Polonia 0-0, in Grupa C de la EURO 2016

Germania si Polonia au incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat joi seara, pe Stade de France din Saint-Denis, in Grupa C de la EURO 2016, informeaza DigiSport. Polonia a avut o ocazie.

Euro 2016 FOTOGALERIE Spania vs Turcia 3-0/ Campioana, in optimi - Fiesta iberica la Nisa

Spania, campioana ultimelor doua editii ale Campionatului European de fotbal, a facut spectacol impotriva Turciei, ibericii impunandu-se cu 3-0 pe Allianz Riviera din Nisa Euro 2016, Grupa D). In urma acestei victorii, echipa pregatita de Vicente del Bosque a obtinut biletele pentru optimi.

Franta a invins Albania, scor 2-0, cu goluri marcate in minutele 90 si 90+5, si s-a calificat in optimile Euro-2016

Reprezentativa Frantei a invins, miercuri, la Marsilia, cu scorul 1-0 0-0), formatia Albaniei, prin golurile marcate de Griezmann in minutul 90 si Payet in minutul 90+5, in etapa a doua a Grupei A, din care face parte si Romania. Gazdele turneului final au obtinut calificarea in optimile de finala ale Euro-2016.

EURO 2016: Cehul Pavel Kralovec va arbitra meciul Romania - Albania

Cehul Pavel Kralovec va arbitra meciul de fotbal Romania - Albania, care va avea loc duminica, la Lyon, in Grupa A a EURO 2016, a stabilit UEFA.

Avancronica Germania-Polonia, derby-ul grupei C la EURO 2016

Germania si Polonia se intalnesc din nou dupa ce au fost adversare in grupa de calificare la EURO 2016, iar nemtii sunt pusi in garda de infrangerea suferita pe terenul adversarei de joi seara.

EURO 2016: Romania a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat cu Elvetia

Romania a terminat cu o remiza meciul disputat cu Elvetia, pe stadionul 'Parc des Princes' din Paris, in Grupa A la EURO 2016. Tricolorii au deschis scorul prin Bogdan Stancu, in .

Decizie radicala la EURO 2016. S-a interzis vanzarea bauturilor alcoolice in Lille. Cat dureaza masura

Autoritatile franceze au decis sa restrictioneze vanzarea de alcool si sa reloce in Lille 4. 000 de politisti, inaintea meciurilor pe care Rusia si Anglia le vor juca in grupa B la EURO 2016, scrie BBC.

Islanda smulge un punct Portugaliei. Prima surpriza la EURO 2016

La chiar prima partida din istorie la un turneu final, Islanda a reusit sa tina piept Portugaliei lui Cristiano Ronaldo si sa obtina un punct in Grupa F de la EURO 2016. Cu acest 1-1 de la Saint-Etienne s-a incheiat practic prima etapa a fazei grupelor.

CORESPONDENTA: Ziua a patra la Euro 2016 - rezultatele si marcatorii

Cea de-a patra zi a CE din Franta a avut in prim plan meciuri foarte frumoase. in prima confruntare a zilei, Spania, campioana en-titre a continentului, a trecut la limita, scor 1-0, de Cehia.

EURO 2016. Franta invinge reprezentativa Albaniei si se califica in optimile de finala

Reprezentativa de fotbal a Frantei a invins cu scorul de 2-0 0-0) selectionata Albaniei, miercuri seara pe Stade Velodrome din Marsilia, intr-o partida din cadrul Grupei A de la EURO 2016, succes care.

actualitate, 19:45