00:07

Euro 2020: Clasamentul fanilor dupa faza grupelor - Budapesta, lider incontestabil - Bucurestiul (Arena Nationala), printre codase

Faza grupelor de la Euro 2020 s-a incheiat, iar tabloul optimilor este cunoscut. Budapesta Puskas Arena) a fost lider incontestabil atunci cand vine vorba de prezenta fanilor, in timp ce Bucurestiul Arena Nationala) a fost penultimul in ierarhie a devansat doar Hampden Park, Glasgow). continuă pe Hotnews

Cei mai slabi dintre cei mai buni: Cele opt nationale care au parasit Euro 2020

Turneul final are un format extrem de permisiv: se califica 24 de nationale dintre care doar opt sunt eliminate, dupa faza grupelor.

Euro 2020, gafe socante in ultima zi a grupelor: Prunea al ungurilor si tragicomedia slovaca VIDEO

Dupa 12 zile la rand cu meciuri, Euro 2020 ia o pauza. Pana sambata, cand incep confruntarile din optimi. Iar aceasta pauza ne ofera timp sa digeram mai bine ceea ce s-a intamplat, miercuri seara, in grupele E si F.

Tabloul complet al optimilor la EURO 2020. Trei finale in aceasta faza a competitiei

Vedeti mai jos care sunt meciurile programate in optimile de finala la Campionatul European dupa incheierea fazei grupelor.

Cum a devenit Italia a doua favorita la castigarea Euro 2020

Nationala Italiei este revelatia Euro 2020, dupa meciurile din faza grupelor.

Nemtii isi fac praf nationala: Ce au scris dupa ce Ungaria i-a chinuit acasa, la Euro 2020

Die Mannschaft a jucat toate cele trei partide din faza grupelor, la Munchen. Chiar si asa, a fost la un pas de eliminare.

Euro 2020: Meci stelar la Bucuresti, Mbappe vine pe Arena Nationala! Cum arata programul optimilor de finala

Miercuri seara, s-au jucat ultimele meciuri din faza grupelor de la Euro 2020, astfel ca stim configuratia completa a intalnirilor din fazele eliminatorii.

Euro 2020: Arena Nationala gazduieste al treilea meci - Zi decisiva pentru Grupele B si C

Ziua de luni la Euro 2020 aduce ultimele meciuri din grupele B si C, acolo unde Olanda si Belgia sunt favorite la castigarea acestei faze. Totodata, de la ora 19:00, are loc ultimul meci gazduit de Arena Nationala in faza grupelor, Ucraina - Austria.

Optimile de finala EURO 2020. Mbappe vine la Bucuresti, impreuna cu nationala Frantei

Faza grupelor din cadrul turneului european de fotbal s-a incheiat, o data cu partidele de aseara. Franta va juca la Bucuresti in optimi.

Euro 2020, Grupa F: Desfasurare halucinanta in ultimele meciuri! Ungaria ii face zile negre Germaniei, 3 penalty-uri in Franta - Portugalia

Miercuri seara, ultimele partide din faza grupelor de la acest turneu final, Franta-Portugalia si Germania-Ungaria au oferit spectacole pline de dramatism.

MINIMALISM BRITANIC EURO 2020: Croatia - Scotia 3-1; Cehia - Anglia 0-1

Anglia, Croatia si Cehia s-au calificat in optimi, Scotia ramane cu satisfactia egalului in fata rivalului traditional. Anglia a oferit, fara sa-si propuna, o lectie de eficienta, a obtinut 7 puncte cu minimul de goluri care puteau fi inscrise, doua reusite. Croatia si-a revenit in ultimele 45 de minute din faza grupelor si a confirmat asteptarile prinzand locul 2.

actualitate, 00:07