01:05

Euro 2020: Spania, calificare spectaculoasa in sferturi - Victorie contra Croatiei dupa prelungiri (5-3)

Spania a inceput cu stangul optimea cu Croatia dupa ce portarul Unai Simon a reusit un autogol de cascadorii rasului. A urmat insa un meci fantastic, cu rasturnari de scor si cu reveniri incredibile. S-a incheiat 5-3 pentru iberici, la capatul unui duel care a avut nevoie de 120 de minute pentru a putea fi stabilita o invingatoare. Trupa lui Luis Enrique este in sferturi la Euro 2020. continuă pe Hotnews

NEBUNIE FOTBALISTICA EURO 2020: Spania - Croatia 3-3 (5-3 dupa prelungiri)

Spania a eliminat vicecampioana mondiala in urma unui meci de povestit cui va mai avea rabdare sa asculte. Un meci de asemenea incarcatura nu s-a mai disputat de mult timp. Spania nu a mai vazut un autogol atat de caraghios de pe vremea lui Banel Nicolita a inscris in poarta lui Cernea intr-un meci Real Madrid - Steaua).

Asa am trait Croatia - Spania 3-5

Luni seara de la ora 19:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Croatia - Spania, partida programata la Copenhaga in optimile de finala la EURO 2020.

LiveBLOG Euro 2020: Belgia vs Portugalia 1-0 (Rep. II) - 42 Thorgan Hazard deschide scorul cu un sut superb

Belgia si Portugalia se confrunta duminica, de la ora 22:00, in capul de afis al optimilor Euro 2020. Meciul de la Sevilla va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews.

LiveBLOG Euro 2020: Italia vs Austria 0-0 (Rep. II) - 65 Golul lui Arnautovic, anulat pentru ofsaid

Italia si Austria se dueleaza, sambata, de la ora 22:00, in optimile de finala ale Euro 2020. Ambele echipe au impresionat in grupe, Squadra Azzurra reusind chiar sa castige toate partidele. Meciul va fi transmis in direct pe ProTV si LiveBLOG pe HotNews. ro.

Asa am trait Tara Galilor - Danemarca 0-4 in primul meci din optimi

Am transmis live text in aceasta pagina prima optime de finala la EURO 2020, Tara Galilor - Danemarca, meci care a inceput la ora 19:00 si care s-a disputat la Amsterdam.

Olanda Cehia, primul meci al zilei de duminica in optimi la EURO 2020

Puskas Arena din Budapesta gazduieste, duminica, de la ora 19:00, confruntarea dintre Olanda si Cehia.

Asa am trait Olanda - Cehia 0-2

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Olanda - Cehia din optimile EURO 2020. Partida s-a disputat la Budapesta.

LIVE Franta - Elvetia 3-2. Ultimul meci pe Arena Nationala la EURO 2020. Penalty ratat de Elvetia, dubla Benzema in trei minute

Urmariti live text in aceasta pagina meciul Franta - Elvetia din optimile de finala la EURO 2020. Partida se disputa la Bucuresti.

Euro 2020: Ultimul meci de pe Arena Nationala. Ghid pentru accesul pe stadion Programul si traseele speciale ale autobuzelor si al metroului Restrictii de circulatie

Luni, pe Arena Nationala va avea loc, de la ora 22. 00, ultimul meci din cadrul Euro 2020 gazduit la Bucuresti. La partida Franta - Elvetia din optimi spectatorii vor putea intra pe stadion incepand cu ora 19. 00 pe baza tichetelor de acces, respectiv a bratarilor care confirma respectarea regulilor impuse in contextul pandemiei. Sarbatoare pe Arena Nationala: Franta, campioana mondiala, duel cu Elvetia Programul zilei la Euro 2020).

Sarbatoare pe Arena Nationala: Franta, campioana mondiala, duel cu Elvetia (Programul zilei la Euro 2020)

Arena Nationala gazduieste ultimul meci din cadrul Euro 2020, cel mai mare stadion din tara primind nationalele Frantei si Elvetiei la Bucuresti. in cealalta optime a zilei de luni, Spania si Croatia se lupta la Copenhaga pentru a trece in sferturi.