15:15

EURO 2020, SEMIFINALE Anglia, favorita banilor

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Campionatul European a ajuns la faza semifinalelor. Cele mai constante, solide, cu nervii tari, bine pregatite echipe au ajuns in aceasta faza. continuă pe Ziarul Bursa

LiveBLOG Euro 2020: Ucraina vs Anglia 0-4 (Rep. II) - Englezii, dezlantuiti la Roma

Ucraina si Anglia se lupta pentru ultimul loc care duce in semifinalele de la Euro 2020. Trupa lui Gareth Southgate este mare favorita, dar acest turneu final a avut deja parte de multe surprize. Meciul de la Roma este LiveBLOG pe HotNews. ro si in direct pe ProTV.

Euro 2020, semifinale: Italia, neinvinsa de 32 de meciuri, da piept cu Spania

Italia si Spania se intalnesc in prima semifinala de la Euro 2020, marti, pe Wembley. Trupa lui Roberto Mancini a castigat ultimele 13 meciuri internationale, in timp ce ibericii incep sa-si recapete din stralucirea de altadata.

Probleme inainte de semifinala Anglia Danemarca de la Euro 2020. Cererea expresa la nivel guvernamental

Euro 2020 a ajuns in faza semifinalelor. Una dintre ele este Anglia Danemarca. Partida va avea loc miercuri, 7 iulie, pe stadionul Wembley, de la ora 22. Guvernul britanic a permis ca legendara arena sa fie plina cu 60. 000 de spectatori. Va fi cel mai numeros public adunat laolalta de la debutul pandemiei de .

Danemarca ajunge in semifinale la EURO 2020

Echipa Danemarcei s-a calificat, sambata, in semifinalele EURO 2020, dupa ce a invins Cehia, cu 2-1, intr-un meci disputat la Baku, in Azerbaidjan.

Italia in semifinale la EURO 2020 dupa 2-1 cu Belgia

Cel mai tare duel din sferturile EURO 2020 a fost transat de Italia inca din primele 45 de minute ale meciului de la Munchen.

Anglia, victorie record in sferturi la EURO 2020

Nationala Angliei s-a calificat in semifinalele EURO 2020 dupa 4-0 cu Ucraina in cea mai categorica victorie obtinuta vreodata la Campionatul European.

Imaginea de la Euro 2020 care a creat valuri de sustinere din partea fanilor

Una dintre cele mai emotionante imagini de la Euro 2020 vine de la meciul Anglia - Germania din optimile competitiei. O fetita de origine germana a fost filmata plangand in tribunele de pe Wembley ca urmare a eliminarii favoritilor, ea fiind ulterior abuzata pe retelele de socializare. Fanii s-au mobilizat insa, incercand sa o ajute.

Pontul zilei la Euro 2020: Ucraina vs Anglia - Culoarul excelent al britanicilor si cum poate Zinchenko sa-i imbogateasca pe pariori

Cartile par facute sa o faca fericita pe Anglia, singura mare nationala din Europa care n-are in palmares titlul continental. Mai trebuie doar ca si nationala Albionului sa stie sa profite de culoarul pana in finala.

Euro 2020, sferturi: Italia ingenunchiaza Belgia, se califica in semifinale!

In cel mai asteptat meci al sferturilor de finala de la Euro 2020, reprezentativa Italiei a invins nationala de pe locul 1 in clasamentul FIFA, Belgia, scor 2-1 2-1), si s-a calificat in faza urmatoare a competitiei.

LiveTEXT Euro 2020: Italia vs Spania 1-1 (Rep. II) - 81 Morata egaleaza FOTOGALERIE

Italia si Spania se intalnesc in prima semifinala de la Euro 2020, marti, pe Wembley. Partida va incepe de la ora 22:00, va fi transmisa in direct pe ProTV si LiveTEXT pe HotNews. ro.