01:05

Final de preliminarii: Olanda a ratat calificarea la EURO, Turcia a trimis Ungaria la baraj cu un gol in minutul 89! Cum arata tabloul final

Olanda pierdut meciul de acasa cu Cehia si a terminat in genunchi campania de calificare la EURO. Turcia a batut Islanda pe teren propriu, gol in inferioritate numerica marcat in minutul 89, si s-a calificat direct la EURO, aruncand Ungaria la baraj. continuă pe Adevărul

CM Rugby: Romania, invinsa de Italia cu 32-22 - Tricolorii au ratat calificarea directa la Mondialul din 2019

Nationala de Rugby a Romaniei a pierdut ultima partida de la Cupa Mondiala, Stejarii fiind invinsi de Italia, scor 32-22. In urma acestei infrangeri, tricolorii au ratat sansa de a se califica direct la urmatorul turneu final mondial: cel din 2019, gazduit de Japonia.