13:30

Finala Campionatul

CE Gimnastica 2024 (f): Romania, prezenta in patru finale pe aparate si cea pe echipe

Romania s-a calificat in finala pe echipe la Campionatul European de gimnastica artistica de la Rimini Italia), dupa ce s-a clasat pe locul al patrulea in calificari. Tricolorele au ajuns si in patru finale pe aparate, in timp ce Sabrina Maneca Voinea a ocupat locul al patrulea la individual compus.

Romania s-a calificat in finala pe echipe la Campionatul European

Echipa feminina de gimnastica artistica a Romaniei va concura in finala Campionatului European de la Rimini, Italia.

Surpriza de proportii in sferturi la Crucible

Galezul Jak Jones a furnizat, probabil, cea mai mare surpriza din istorie in faza sferturilor de finala la Campionatul Mondial de snooker.

Ronnie OSullivan continua cursa spre al 8-lea titlu mondial

Jucatorul englez Ronnie OSullivan a obtinut, luni, calificarea in sferturile de finala la Campionatul Mondial de snooker gazduit de Crucible, Sheffield.

Romania, campioana mondiala la robotica. Elevii din Focsani au castigat finala competitiei din SUA: Viitorul chiar suna bine

Echipa de robotica a Colegiului National Alexandru Ioan Cuza din Focsani a cucerit titlul de campioana mondiala la Campionatul Mondial de Robotica de la Houston, SUA.

CM Snooker 2024: Lista capilor de serie de la Crucible Cu cine vor juca cei trei campioni mondiali din calificari

Ordinea celor 16 capi de serie de la Campionatul Mondial de snooker 20 aprilie - 6 mai) a fost stabilita, dupa ce Mark Williams l-a invins pe Ronnie OSullivan in finala Tour Championship. De pe aceasta lista lipsesc nume importante, trei fosti campioni ai lumii fiind nevoiti sa-si castige dreptul de a se afla pe tabloul principal al competitiei de la Crucible.

Ultima adversara a Romaniei in grupa de la EURO 2024

Ucraina a obtinut biletele pentru Campionatul European din aceasta vara va fi prima adversara a Romaniei din Grupa E), dupa ce s-a impus in fata Islandei, scor 2-1, in finala barajului de calificare la turneul din Germania.

Play-off Euro 2024: Ucraina vs Islanda - Se decide adversara Romaniei

Ucraina - Islanda, meci contand pentru finala Ligii B din Nations League a barajului de calificare la Campionatul European mansa unica), este programat, marti, 26 martie, de la ora 21:45, pe Stadion Miejski din Wroclaw Polonia), si va fi transmis in direct de Digi Sport 1 si Prima Sport 2.

Tinerii talentati sunt asteptati la Campionatul National de Securitate Cibernetica

Campionatul National de Securitate Cibernetica - RoCSC2024, cea de-a cincea editie, va debuta in acest an cu etapa de selectie, programata pentru perioada 8-10 martie, ulterior fiind organizata finala competitiei, in intervalul 22 - 25 mai, potrivit Directoratului National de Securitate Cibernetica DNSC).

Romania, locul al patrulea la Campionatul European de scrima pentru juniori

Echipa nationala feminina de sabie a terminat pe locul patru Europenele de juniori de la Napoli, dupa ce a cedat in fata Italiei, scor 45-25, in finala mica.

Romania invinsa de Japonia in sferturile Campionatului Mondial (Video)

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei a infruntat Japonia, joi, de la ora 14:00, in sferturile de finala la Campionatul Mondial de la Busan, Coreea de Sud.

Calificare! Romania ajunge in sferturi la Campionatul Mondial si obtine biletele pentru Jocurile Olimpice (Video)

Echipa feminina de tenis de masa a Romaniei a invins Egipt, cu 3-0, in optimile de finala si s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris.

Echipa masculina a Romaniei s-a oprit in optimi la Campionatul Mondial

Tricolorii au invins Anglia in saisprezecimi, cu 3-0, iar in optimile de finala au intalnitprincipala favorita a Campionatului Mondial de la Busan, Coreea de Sud.

Doliu in fotbalul mondial. A murit un legendar jucator care a castigat Campionatul Mondial, cine a fost Andreas Brehme

Este doliu in fotbalul mondial, iar Germania deplange moartea unei legende, marcatorul golului victoriei in finala Cupei Mondiale din 1990, Andreas Brehme. Conform informatiilor, decesul a survenit in urma unui stop cardiac, la doar 63 de ani. Cine a fost Andreas Brehme, marcatorul golului victoriei in finala Cupei Mondiale din 1990 Andreas Brehme a fost .

Calificare in 16-imi la Campionatul Mondial pentru echipa masculina de tenis de masa a Romaniei

Tricolorii au invins Iran in ultimul meci din Grupa 8 si s-a clasat pe locul secund care ofera dreptul de a evolua in saisprezecimile de finala de la Busan, Coreea de Sud. Competitia feminina:Romania ajunge in optimile Campionatului Mondial cu victorii pe linie .

Campionatul European de rugby: Romania joaca maine finala grupei, cu Portugalia

Miza meciului este disputarea semifinalei pe teren propriu.

Surpriza mare la CM Polo - Campioana en-titre, eliminata in sferturi

Franta a furnizat surpriza turneului la Campionatul Mondial de polo masculin de la Doha, dupa ce a invins Ungaria campioana en-titre), scor 11-10, in sferturile de finala.

FIFA a anuntat programul Cupei Mondiale din 2026

FIFA a dezvaluit programul meciurilor pentru Campionatul Mondial din 2026. Finala se va disputa la New York, iar meciul de deschidere in Mexico City. Cupa Mondiala din 2026, prima din istorie la care vor participa 48 de echipe, va avea loc in Statele Unite, Canada si Mexic. FIFA a anuntat ca finala se va disputa .

FCU Craiova 1948 Dinamo, meciul zilei de vineri in campionatul Romaniei. La Cupa Africii incep sferturile!

Etapa a 24-a din prima liga a Romaniei debuteaza vineri, 2 februarie, cu un meci din subsolul clasamentului, unde lupta pentru evitarea retrogradarii incepe sa fie tot mai apriga de la meci la meci. Cupa Africii pe Natiuni a ajuns in faza sferturilor de finala, iar in campionatele de top din Europa campioana Frantei porneste cu prima sansa la victorie in deplasarea de la Strasbourg.

CE Handbal masculin: Franta a castigat al patrulea titlu european Campioana, decisa dupa prelungiri

Echipa nationala a Frantei a cucerit medalia de aur la Campionatul European de handbal masculin, dupa ce s-a impus cu scorul de 33-31 in fata Danemarcei, intr-o finala decisa in prelungiri.

actualitate, 13:30