12:00

Finala Madrid

Iga Swiatek si Arina Sabalenka se vor duela in finala turneului de la Madrid

La fel ca anul trecut, finala turneului WTA 1000 de la Madrid le va pune fata in fata pe poloneza Iga Swiatek si belarusa Arina Sabalenka, primele doua jucatoare ale lumii. Swiatek, aflata pentru a 101-a saptamana pe primul loc in clasamentul WTA, a trecut joi de americanca Madison Keys 20 WTA), cu 6-1, 6-3, .

VIDEO Aryna Sabalenka, in finala la WTA Madrid dupa ce a eliminat o castigatoare de Grand Slam

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in finala turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Elena Rybakina, scor 1-6, 7-5, 7-65).

Lidera mondiala, in finala la WTA Madrid - A surclasat o finalista de Grand Slam

Iga Swiatek s-a calificat in finala turneului WTA 1000 de la Madrid, lidera clasamentului mondial trecandu-si in palmares o noua victorie categorica in fata unei adversare de top: Madison Keys finalista la US Open 2017) a obtinut doar patru game-uri in meciul de joi.

Iga Swiatek, calificare fara emotii in finala turneului WTA de la Madrid

Poloneza Iga Swiatek, numarul unu mondial al tenisului feminin, a trecut usor joi de americanca Madison Keys, cu 6-1, 6-3, si s-a calificat in finala turneului WTA 1. 000 de la Madrid.

Rublev il elimina pe Carlos Alcaraz de la Madrid dupa doua ore de joc

Carlos Alcaraz, tenismanul spaniol care ocupa locul 3 in clasamentul mondial, a suferit o infrangere in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Madrid. Competitia, care dispune de premii totale in valoare de 7. 020 de euro, se desfasoara la Caja Magica. Alcaraz a fost invins in trei seturi, scorul final fiind 4-6, .

Carlos Alcaraz, detinatorul trofeului, a fost eliminat din sferturile turneului ATP de la Madrid

Tenismanul spaniol Carlos Alcaraz, numarul 3 mondial si detinatorul trofeului, a fost eliminat in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Madrid, de catre rusul Andrei Rublev.

Rafael Nadal s-a oprit in optimile turneului de la Madrid. Ce roman a fost mentionat in discursul de ramas-bun (VIDEO)

Rafael Nadal s-a oprit, marti noapte, in optimile de finala ale Mastersului de la Madrid, unul dintre turneele pe care le-a dominat de-a lungul anilor, dupa ce a pierdut in fata cehului Jiri Lehecka, locul 31 ATP. Nadal, competitiv pana spre finalul primului set .

Primii doi favoriti, calificare dupa set pierdut in sferturile ATP Madrid

Jannik Sinner si Carlos Alcaraz nu au avut o misiune usoara in optimile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid. Primii doi favoriti au avut nevoie de cate trei seturi pentru calificarea in sferturi.

Al patrulea favorit, eliminat in optimi la ATP Madrid

Alexander Zverev a ratat marti calificarea in sferturile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid, invins in doua seturi de argentinianul Francisco Cerundolo 22 ATP), scor 6-3, 6-4.

Rafael Nadal continua la Madrid: Nu pot sa cer mai mult

Spaniolul Rafael Nadal s-a calificat in optimile de finala la turneul ATP 1000 de la Madrid.

Liga Campionilor: Bayern si PSG ar putea sa repete finala din urma cu 4 ani

In data de 1 iunie, pe Wembley, va avea loc finala Ligii Campionilor, unde se va decide noua campioana a Europei. Fara campioana en-titre Manchester City, care a fost eliminata din competitie, patru dintre cele mai mari echipe din Europa, Bayern Munchen, Real Madrid, Borussia Dortmund si PSG, se vor confrunta in semifinale, promitand un spectacol de zile mari.

Jaqueline Cristian se alatura romancelor prezente pe tabloul principal de la Madrid. Victorie muncita in finala calificarilor

Jaqueline Cristian a invins-o pe Daria Saville, marti, in trei seturi, si s-a calificat pe tabloul principal al turneului WTA 1000 de la Madrid. Jaqueline Cristian, victorie muncita in finala calificarilor .

Pep Guardiola dupa ce Manchester City a fost eliminata de Real Madrid: Nu regret nimic

Campioana Europei a parasit Champions League in faza sferturilor de finala, Manchester City cedand la penaltiuri meciul cu Real Madrid. La finalul duelului de pe Etihad Stadium, Pep Guardiola a spus, printre altele, ca echipa sa a dat totul si ca nu regreta nimic.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor, dupa 4-3 cu Manchester City

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a castigat cu Manchester City la scorul de 4-3, in urma loviturile de departajare, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Real Madrid, calificare dificila in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Manchester City, scor 1-1 (3-4 d.l.d.p)

Manchester City si Real Madrid s-au confruntat miercuri, 17 aprilie, in returul sferturilor de finala ale UEFA Champions League. Dupa 5-5 la general in dubla mansa, Real Madrid a reusit sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei, castigand cu scorul 4-3 loviturile de departajare in fata lui City chiar pe Etihad. Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League .

Real Madrid elimina Manchester City la loviturile de departajare pentru un loc in semifinalele Ligii Campionilor

Dupa multi finala din sferturi a Ligii Campionilor s-a jucat intre Real Madrid si Manchester City, iar cele doua echipe n-au dezamagit, cu opt goluri in doua manse si suspansul loteriei penalty-urilor drept bonus. PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor .

Champions League: Manchester City vs Real Madrid - Show-ul se muta in Anglia

Manchester City - Real Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 17 aprilie, de la ora 22:00, pe Etihad Stadium, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 4-2 cu Atletico Madrid

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o categoric pe Atletico Madrid cu scorul de 4-2 2-0), pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

Champions League: Borussia Dortmund vs Atletico Madrid - Totul pentru careul de asi

Borussia Dortmund - Atletico Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, pe Westfalenstadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.

actualitate, 12:00