01:05

Finala Roland Garros, LIVE TEXT: Simona Halep, la un pas de primul titlu de Mare Slem

Simona Halep o intalneste la aceasta ora pe Maria Sharapova, in finala turneului de la Roland Garros, prima finala de Grand Slam pentru sportiva din Romania. Simona este singura jucatoare din competitie care nu. continuă pe Antena3

Finala Roland Garros, LIVE TEXT: Simona Halep- Maria Sharapova 2 - 2 in decisiv. Meciul se decide in setul trei, pentru prima data dupa 2001

Finala Roland Garros, LIVE TEXT: Simona Halep - Maria Sharapova 0 - 1 la seturi, 4 - 4 in setul doi

Finala Roland Garros, LIVE TEXT: Simona Halep - Maria Sharapova 2 - 4 in primul set

Live Score: Halep - Sarapova 2-5. A inceput finala Roland Garros 2014!

Simona Halep joaca, duminica, cel mai important meci al carierei sale si al tenisului romanesc in ultimii 36 de ani. Halep o intalneste pe Maria Sarapova in finala Roland Garros, incepand de la ora 16. 00, ora Romaniei.

Live Score: Halep - Sarapova 0-0. incepe finala Roland Garros 2014!

Eurosport si Antena 3 vor transmite finala Roland Garros dintre Simona Halep si Maria Sharapova

Postul Antena 3, impreuna cu Eurosport, au achizitionat drepturile de difuzare ale meciului din finala Roland Garros dintre Simona Halep si Maria Sharapova.

Roland Garros: Simona Halep, invinsa dupa o finala superba de Maria Sharapova (4-6, 7-6(5), 4-6)

Simona Halep a ratat sansa de a ridica deasupra capului trofeul de la Roland Garros, jucatoarea noastra fiind invinsa in finala competitiei de Maria Sharapova. Meciul de pe Philippe Chatrier a fost unul spectaculos, cu accente dramatice pe alocuri. A fost 6-4, 6-75) si 6-4 pentru jucatoarea din Rusia, dupa trei ore si doua minute de joc. A fost al doilea succes al Mariei pe zgura de la Paris.

Live Score: Simona Halep - Svetlana Kuznetsova, in sferturi la Roland Garros

Simona Halep, cap de serie numarul 4, joaca azi cu Svetlana Kuznetsova, cap de serie 27, in sferturile de finala de la Roland Garros. Meciul este programat la ora 15:00 si este primul care se va disputa pe arena Suzanne Lenglen.

LIVE SCORE: Simona Halep-Svetlana Kuznetsova, in sferturile Roland Garros, ora 15

Simona Halep joaca azi cu Svetlana Kuznetsova in sferturile de finala de la Roland Garros. Meciul este programat la ora 15 si este primul care se va disputa pe arena Suzanne Lenglen.

Live Score: Simona Halep - Svetlana Kuznetsova, de la ora 15, in sferturile Roland Garros